W najbliższą sobotę futboliści amerykańscy seniorskiej drużyny Stali Gorzów zagrają w ćwierćfinałowym turnieju PLFA 8. Na drodze do półfinału staną Mustangs Płock.

 

Gorzowianie z kompletem zwycięstw wygrali swoją grupę i pewnie awansowali do kolejnego etapu PLFA 8, czyli rozgrywek seniorskich w futbolu ośmioosobowym. W sobotę rozegrany zostanie turniej, który wyłoni dwóch półfinalistów. Zwycięzcy pierwszych dwóch spotkań najbliższych zawodów zagrają również między sobą o rozstawienie w decydującej fazie ligi, co oznacza, że najważniejszy jest pierwszy pojedynek.

 

Żółto-niebiescy” zmierzą się z Mustangs Płock, którzy zajęli ostatnie premiowane awansem miejsce w rankingu, wchodząc dalej z drugiego miejsca w grupie. – Na pewno jesteśmy świadomi tego, że Mustangi będą naszym najtrudniejszym przeciwnikiem, największym sprawdzianem przed turniejem finałowym. Ich mecze w fazie grupowej pokazały, że są naprawdę silni, mimo porażek z bardzo doświadczoną drużyną Warsaw OldBoys. Trzeba też podkreślić, że jest to zespół, który jeszcze rok temu występował w PLFA I. Ze względu na kwestie kadrowe, musieli zrobić krok do tyłu, ale to doświadczenie, które zebrali, będzie procentować – przestrzega przed rywalem Emil Mikuła.

 

Trener Stali po udanej fazie grupowej nie popadł w hurraoptymizm. Przypomnijmy, że gorzowianie wygrywali z beniaminkami z Lubina i Kątów Wrocławskich oraz Kozłami Poznań B. W jakich nastrojach drużyna jest przed ćwierćfinałami? – Treningi dają optymistyczny obraz tego, co możemy zobaczyć w sobotę. Jesteśmy optymalnie przygotowani. Czekają nas ciekawe zawody w sobotę. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i cały skład mam do dyspozycji – cieszył się szkoleniowiec zeszłorocznych srebrnych medalistów PLFA 8.

 

W przypadku zwycięstwa z ekipą z Płocka „żółto-niebieskim” przyjdzie się zmierzyć ze zwycięzcą drugiego gorzowskiego ćwierćfinału, w którym zagrają Amber Hawks Kaliningrad oraz Husaria Szczecin B. Opiekun naszego zespołu osobiści wolałby trafić na Rosjan. – Mecz z Amber Hawks z pewnością byłby ciekawym doświadczeniem, gdyż byłoby to pierwsze starcie naszej drużyny z przeciwnikiem spoza kraju. To dodałoby smaczku. Po fazie grupowej można się spodziewać, że wygrają swój ćwierćfinał – powiedział Mikuła.

 

Drugi ćwierćfinał odbędzie się także w sobotę, w Warszawie. Mecze na Stadionie im. Edwarda Jancarza komentować będzie dobrze znany na polskiej scenie futbolu amerykańskiego – Dawid Biały, który zapraszany jest na większość imprez w Polsce, by wyjaśniać kibicom reguły tej dynamicznie rozwijającej się w Polsce dyscypliny. Cztery najlepsze ekipy spotkają się zaś 17 października w Gorzowie podczas turnieju finałowego PLFA 8.

 

Terminarz spotkań:
Godz. 10:00: Stal Gorzów – Mustangs Płock
Godz. 11:40: Amber Hawks Kaliningrad – Husaria Szczecin B
Godz. 13:50: mecz o 3. miejsce w turnieju (przegrani z pierwszych dwóch spotkań)
Godz. 15:30: mecz o rozstawienie w półfinałach (zwycięzcy pojedynków ćwierćfinałowych)

 

Wstęp na Stadion im. Edwarda Jancarza wolny.

 

Wydarzenie na Facebooku —> LINK

Udostępnij