Podczas sobotniego meczu piłki ręcznej Stal poinformowała o kolejnej podpisanej umowie na sezon 2016. Z prezesem Zmorą rozmawialiśmy o tym co zadecydowało o przedłużeniu kontraktu z Matejem Zagarem.

 

Działacze Stali po raz kolejny docenili słoweńskiego żużlowca. Prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora wytłumaczył nam, że zarząd pował postawić na sprawdzone rozwiązania: – Matej jest z nami kilka sezonów i zawsze był mocnym punktem drużyny i jednym z jej liderów. Zawodnik gwarantuje wysokie zdobycze punktowe i my takiego żużlowca potrzebujemy. Jeśli mielibyśmy eksperymentować, to bliżej nam do Mateja, z którym znamy się od lat.

 

Nie wiadomo jeszcze czy Słoweniec w przyszłym roku będzie prowadził parę: – O tym kto będzie występował w roli lidera zdecydują mecze sparingowe i treningi. Liderami będą najlepsi. Życzę każdemu zawodnikowi, by trener miał problem kogo ustawić na prowadzącego parę.

 

Prezes Zmora dodał, że rozmowy z obcokrajowcem trwały krótko: – Za długo się znamy, by długo rozmawiać o kontrakcie. Znamy swoje możliwości nie tylko finansowe, ale i sportowe i organizacyjne – zakończył sternik żółto-niebieskich.

Udostępnij