24 października w Melbourne odbędzie się finałowy turniej zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

Ostatnie Grand Prix będzie ukoronowaniem świetnego sezonu Taia Woffindena. Na Etihad Stadion wystąpi trzech Stalowców, jednakże to nie zmieni zbytnio ich pozycji w tabeli generalnej.

Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak to trzej seniorzy gorzowskiej Stali, którzy w 2015 roku ścigali się o tytuł mistrza świata. Na dzień przed ostatnią rundą plasują się kolejno na czwartym, szóstym i piętnastym miejscu.

Mimo tego, że będą oni starać się o jak najlepszy wynik w sobotniej rundzie Grand Prix to zmieni ona niewiele, gdyż popularny „PUK” nie ma realnych szans na zdobycie brązowego medalu, choć w sporcie wszystko jest możliwe. Sympatyczny Duńczyk królował w Cardiff, podczas turnieju w Wielkiej Brytanii.

Matej Zagar na pewno będzie walczył do upadłego, ale swoje zmagania może zakończyć najwyżej na 4. miejscu. Przypomnijmy, że to on wygrał GP w Warszawie rozpoczynające zmagania o ten ważny tytuł. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie stanie na podium.

Z rywalizacją o najlepszego zawodnika Globu żegna się kapitan Stali Gorzów – Krzysztof Kasprzak. Wicemistrz Świata na żużlu 2014 nie zapisze tego sezonu do najlepszych. „KK” z pewnością powalczy o jak najszybszy powrót do tego prestiżowego turnieju i do walki o medale.

Autor: Klaudia Kwiatkowska

Udostępnij