Zwycięstwem Stal Bowling City Gorzów zakończyło się wtorkowe spotkanie piątej rundy Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Stalowcy pokonali rywali mimo słabego początku i dopisali do swojego dorobku kolejne cenne punkty.

„Żółto-niebiescy” kiepsko zaczęli rywalizację, brakowało skuteczności w ataku i obronie. Bolączką była także bardzo słaba zagrywka, w ten sposób Stalowcy stracili wiele punktów. Mimo pełnej motywacji i ofiarności w grze, ta faza spotkania zdecydowanie należała do zawodników Kozaryn Spedycji.  Potrafili od początku zbudować satysfakcjonującą przewagę i nie dali szans na zbliżenie się przeciwnikom.

Podobnie jak w poprzednim meczu z Motelem Pintal, krótka przerwa sprawiła, że na boisku zobaczyliśmy skuteczniejszych Stalowców. Już na początku tego seta zdołali uciec punktowo rywalom i dzielnie bronili tej przewagi. Po wygranej 17:25, mecz zaczął się od nowa.

Na szczęście „żółto-niebieskim” udało się utrzymać  znakomitą formę z poprzedniego seta i zachwycali ciekawą grą oraz cieszyli oko różnymi wariantami w ataku. Do triumfu w całym spotkaniu przyczynił się duch walki i pewność w grze. Widać było także zaangażowanie oraz dobrą komunikację w zespole. Stal Bowling City Gorzów we wtorkowym meczu pokonała Kozaryn Spedycję 3:1 i tym sposobem awansowała na pierwsze miejsce w tabeli GALPS.

Kozaryn Spedycja – Stal Bowling City Gorzów: 1:3 (25:19; 17:25; 22:25; 18:25)