W sobotę Polski Związek Futbolu Amerykańskiego obradował nad rozgrywkami juniorskimi. Efektem tych działań jest terminarz PLFA J-8 i PLFA J-11, w których zobaczymy drużynę Stali Gorzów.

 

Juniorzy rozpoczną zmagania odwrotnie niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Najpierw swoją ligę będzie miała kategoria U-18, czyli PLFA J-11. Zawodnicy młodzieżowi w jedenastoosobowych zespołach staną do walki już wiosną. Wzorem poprzedniego roku, żółto-niebiescy” zagrają wspólnie z Bielawa Owls. Połączone dwie ekipy pod nazwą Stalowe Sowy wystąpią w grupie zachodniej, której skład przedstawia się następująco:

 

Grupa Zachodnia PLFA J-11:

Stalowe Sowy Gorzów Wielkopolski/Bielawa

Panthers Wrocław

Wolverines Opole

Patrioci Poznań

 

Rywalami gorzowskiej drużyny będą m. in. ubiegłoroczni mistrzowie. Na spotkaniu ligi przedstawiono też wstępny terminarz, choć jeszcze bez dat. Stalowe Sowy zagrają najpierw w Bielawie właśnie z „Panterami”, następnie z Wolverines na Stadionie im. Edwarda Jancarza, by na koniec pojechać do Poznania na starcie z Patriotami.

 

Wstępny terminarz naszej drużyny w PLFA J-11:

Stalowe Sowy – Panthers Wrocław (mecz zostanie rozegrany w Bielawie)

Stalowe Sowy – Wolverines Opole (Gorzów Wielkopolski)

Patrioci Poznań – Stalowe Sowy (Poznań)

 

Co przed tymi rozgrywkami ma powiedzenia trener Emil Mikuła? – Współpraca z bielawskimi „Sowami” w ostatnim roku zaowocowała inicjatywą stworzenia, już w pełnym wymiarze, wspólnej drużyny na rozgrywki PLFA J-11. W tym roku stajemy w obliczu bardzo trudnej sytuacji, bowiem rozgrywki wystartują już na wiosnę, pod koniec maja, a nie tak, jak w poprzednim sezonie, dopiero we wrześniu. Z grupy do fazy play-off wejdą dwie drużyny. Jesteśmy przekonani, że możemy w tym roku walczyć o najwyższe cele. Na pewno kluczowym dla układu grupy będzie mecz z Panthers Wrocław, obecnymi mistrzami Polski. Nie można jednak lekceważyć ekip z Poznania i Opola. Wszyscy zawodnicy cieszą się na kolejny rok wspólnych treningów z Owls. Atmosfera na pewno będzie świetna – stwierdził gorzowski szkoleniowiec. Już teraz praca w drużynie wre.

 

To jednak nie koniec gry dla juniorów. Jesienią wystartują z kolei rozgrywki PLFA J-8 dla zawodników do 17. roku życia. W 2015 roku zajęli oni czwarte miejsce. Stal Gorzów zagra w grupie północno-zachodniej. Rozgrywki toczyć się będą w formie turniejów, co w Gorzowie jest już dobrze znanym systemem. Pojedyncze mecze rozgrywane są w formule jedenastoosobowej.

 

Grupa północno-zachodnia PLFA J-8:

Stal Gorzów

Husaria Szczecin

Gryfici Szczecin

Angels Toruń

 

Do juniorskich ósemek w tym roku przywiązujemy naprawdę duża wagę. Mamy dobry skład, wielu zawodników, którzy zbierali doświadczenie przez ostatnie dwa lata. Chcemy poprawić dotychczasowe wyniki osiągane w tych rozgrywkach, czyli trzecie i czwarte miejsce oraz nareszcie wywalczyć sobie finał. Jeżeli chodzi o fazę grupową, to cieszymy się na kolejne mecze z zaprzyjaźnioną drużyną Gryfitów Szczecin. Z Angels Toruń mieliśmy okazję zagrać dwa lata temu na turnieju finałowym we Wrocławiu, gdzie wygraliśmy 28:0. Husaria Szczecin w tym roku debiutuje z drużyną juniorską. Na pewno już faza grupowa przyniesie dużo emocji. Cel jest jednak jeden – turniej finałowy w Bielawie – przyznał Emil Mikuła.

 

Pomiędzy tymi rozgrywkami powinna ruszyć również liga PLFA II, do której zgłoszona została seniorska drużyna Stali Gorzów w formule jedenastoosobowej. Na razie zespół ciężko trenuje, ale w planach jest jeszcze rekrutacja.

Udostępnij