Pierwszy wyjazd w Nowym Roku Stal Gorzów zaliczy w Koszalinie. Czy tamtejsza Gwardia będzie w stanie postawić opór liderom pomorskiej II ligi?

 

Pierwsze spotkanie obu ekip było jednocześnie debiutem żółto-niebieskich w II lidze na własnym parkiecie, gdzie Stalowcy wygrali 33:21 (18:9), nie pozostawiając złudzeń przyjezdnym i dając wyraźny znak, że Stal Gorzów będzie się liczyła w lidze jako czołowa ekipa, a nie jedynie beniaminek.

Drużyna z Koszalina to również wielosekcyjny klub, na który prócz piłki ręcznej składa się drużyna piłkarzy nożnych, judo i tenisa. Obecnie piąta ekipa ligi z pewnością będzie chciała odegrać się za pierwszy, nieudany mecz ze Stalą, a przy okazji rewanżu pokonać wciąż niepokonanego lidera ligi. Takie podejście z pewnością spowoduje wielkie skupienie i jeszcze większą chęć zwycięstwa. Łatwo nie będzie.

 

Mecz z Koszalinem dla Stali to wciąż walka o pozostanie na fotelu lidera i związany z tym awans do pierwszej ligi. Gorzowianie nie dopuszczają do siebie myśli o czymkolwiek innym, jak tylko zwycięstwo, jednak wszyscy zgodnie przyznają, że mecz z Koszalinem będzie jednym z trudniejszych wyjazdów, jakie w najbliższym czasie przed nimi. Wciąż bez Piotra Książkiewicza, Stalowcy pojadą zawalczyć o 16. zwycięstwo z rzędu. Czy się uda? Zobaczymy już w sobotę o godzinie 15.00 w Koszalinie.

 

Kibiców, którzy nie wybierają się na mecz z Gwardią, a chcieliby na bieżąco śledzić wyniki z tego spotkania, zapraszamy na fanpage gorzowskich szczypiornistów Stal Gorzów – Piłka Ręczna, na facebooku, gdzie jak zwykle cały wyjazd będzie można śledzić dzięki fotorelacji wyjazdowej i relacji live z meczu.

Udostępnij