Michael Jepsen Jensen to kolejny uczestnik zawodów, które zostaną rozegrane 3. kwietnia w grodzie nad Wartą. Popularny Liglad jeździł już w żółto – niebieskich barwach w sezonie 2012. Stał się wówczas rewelacją rozgrywek i z drugoliniowego żużlowca wyrósł na jednego z równorzędnych liderów naszego zespołu. Niezwykle udany sezon zwieńczył złotym medalem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, wywalczonym na torze w Bahia Blanca w Argentynie. Z gorzowską Stalą zdobył tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski (srebrny medal DMP). Po trzech latach startów w innych klubach, ponownie zapisuje swoje nazwisko w składzie gorzowian.

Liglad przyznaje, że jest to jego pierwsza okazja do udziału w Memoriale Edwarda Jancarza: – Nie przypominam sobie, abym wcześniej startował w Memoriale Edwarda Jancarza. Bardzo miło jest mi przyjąć zaproszenie i przystępować do tych zawodów jako żużlowiec Stali Gorzów.

Duńczycy to solidna marka, jeśli chodzi o przygotowania do sezonu – o swoich intensywnych treningach opowiedział nam już dziś Niels Kristian Iversen, a na krok nie odstępuje mu pod tym względem młodszy rodak, Michael Jepsen Jensen: – Wszystko układa się naprawdę pomyślnie. Motocykle zostały już złożone, dotarły do nas nowe części. Moja forma utrzymuje się na wysokim poziomie, a kondycja z każdym dniem jest coraz lepsza. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem i harmonogramem. Nie mogę się już doczekać początku sezonu – jestem świetnie przygotowany i wszystko powinno zagrać jak należy. Nie jestem jeszcze pewny daty pierwszego treningu na torze. Przed inauguracją sezonu jedziemy z całą drużyną Stali Gorzów na obóz treningowo – integracyjny do Karpacza. Wówczas poczekam na rozwój wydarzeń. Nie jest wykluczone, że na tor wyjedziemy zaraz po powrocie ze zgrupowania. Z pierwszym treningiem celuję w początkowe dni marca – starannie relacjonował Jensen.

Michael na zakończenie szczerze przyznał, że wyraźnie tęsknił za startami w barwach gorzowskiej Stali: – Z niecierpliwością wyczekuję momentu, w którym ponownie stanę się częścią drużyny żółto – niebieskich w rywalizacji na torze!

Udostępnij