Do sezonu żużlowego intensywnie przygotowują się nie tylko żużlowcy… W lutym swoje treningi rozpoczną również podprowadzające gorzowskiej Stali.

 

Klub obecnie „dopina” organizację sali, w której ćwiczyć będą stalowe dziewczyny. W sezonie 2016 dla żółto-niebieskich będzie pracować łącznie 14 dziewczyn – sześć nowych podprowadzających i osiem pań, które kibice poznali już w tym i poprzednim sezonie.

 

Treningi mają odbywać się dwa razy w tygodniu – zapowiada Agata Zienkiewicz, trenerka tańca i była podprowadzająca: – Na początek muszę sprawdzić jak nowe dziewczyny się poruszają, bo często na początku są problemy z koordynacją. Opowiem jak odnaleźć się w nowej roli i jak wypełniać nowe obowiązki. Treningi będziemy odbywać dwa razy w tygodniu, aż do rozpoczęcia sezonu. W dalszej części ćwiczeń skupimy się nad dwoma układami tanecznymi.

 

Podczas meczów, bezpośredni udział w zawodach bierze dziewięć dziewczyn. Cztery przydzielone są do parasolek i stoją przed zawodnikami, jedna zajmuje się tablicą z numerem biegu, dwie reklamą sponsora przy linii startu i mety, a kolejne dwie dystrybucją programu zawodów i akcjami promocyjnymi.

 

– Cieszę się, że ta przygoda już się rozpoczyna. Jestem gotowa, by zacząć treningi i poznać resztę dziewczyn, które już wcześniej pracowały dla Stali. Jeśli chodzi o taniec, będzie to dla mnie nowość – zdradza Paulina Orzeł, która została wyłoniona do grona podprowadzających w tym roku.

Udostępnij