www.stalgorzow.pl: Twój pierwszy sezon w Stal Bowling City Gorzów powoli dobiega końca. Z jakim nastawieniem przechodziłeś do nowej drużyny?

Adam Borek: Do nowej drużyny przychodziłem pełen nadziei i oczekiwań wobec tego sezonu, gdyż wiedziałem na ile stać ten zespół. Jest tu wielu dobrych zawodników i liczyłem, że będzie to miało przełożenie na końcowy wynik w tym sezonie.

 

Czego oczekiwałeś po nowej ekipie? To była dla Ciebie trudna decyzja?

Przede wszystkim dobrej zabawy i zgrania, zarówno na boisku jak i poza nim. Nie zawiodłem się. To banda świetnych chłopaków i świetnie się z nimi gra. Zmiana klubu zawsze jest trudną decyzją, ale znajomość z zawodnikami Stali bardzo mi ją ułatwiła.

 

Jesteś jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie, czujesz w związku z tym jakąś nerwowość, presję?

– Zawsze przed meczem jest delikatny stresik, ale jakiejś wielkiej presji nie czuję, gdyż wiem, że mamy szeroki skład i gdy ktoś ma gorszy dzień i mu nie idzie, wejdzie za niego drugi zawodnik i z pewnością poprawi grę. Z taką świadomością gra się dużo luźniej.

 

We wtorek kolejny ważny mecz, ważą się losy waszej obecności w finale. Czy przygotowania w rundzie zasadniczej różnią się od tych w fazie play-off?

Tak, ten mecz jest istotny, zwłaszcza, że AWF jest bardzo niewygodnym rywalem. Świetnie bronią w polu i ciężko skończyć pierwszy atak. Jednak w tej lidze wszystkie zespoły znają się dość dobrze, więc nie sądzę, żeby jakieś specjalne przygotowania mogły coś zmienić. Musimy zwyczajnie zagrać dobry mecz i swoją siatkówkę.

 

Czujecie się pewni, silni jako drużyna, w końcu zaszliście tak daleko? Na co mogą liczyć kibice podczas kolejnego spotkania?

– Wiemy, że na dużo nas stać, ale nie możemy za dużo o tym myśleć, bo samo nic się nie wygra. Musimy trzymać odpowiedni poziom, nie popełniać za dużo błędów i wtedy nasza gra będzie przynosiła wymierne rezultaty. Kibice mogą liczyć na dobry mecz. Jak już wspomniałem, AWF jest drużyną świetnie grającą w defensywie, więc mecz z pewnością będzie obfitował w długie i efektowne akcje.

 

Chciałbyś coś przekazać kibicom?

– Kibicom chciałbym przekazać, że bardzo liczymy na ich wsparcie. Teraz jest już taki etap sezonu, że nie ma miejsca na błędy i liczy się każdy mecz, a ich doping z pewnością pomógłby nam w grze!

Udostępnij