Żużlowcy Elit Vetlandy zagoszczą w Gorzowie w świąteczną sobotę, by spróbować swoich sił w treningu punktowanym z gorzowską drużyną. Dla obu ekip będzie to o tyle ważne spotkanie, że są to dopiero pierwsze chwile tego sezonu, więc każda okazja do jazdy jest niezwykle cenna. Początek rozgrywek ligowych zbliża się nieubłaganie, a z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zawodnicy nie mieli zbyt wielu możliwości wypróbowania swojego sprzętu i powrócenia do rytmu startów. 

Ubiegły sezon był dla zawodników z Vetlandy niezwykle szczęśliwy – sięgnęli po tytuł Drużynowego Mistrza Szwecji, dzięki fenomenalnemu rewanżowi po pierwszym, przegranym finałowym spotkaniu w Kumli. Na swoim domowym torze okazali się jednak nie do pokonania i Indianie, pomimo 10-punktowej zaliczki, wrócili do domów ze srebrnymi medalami. Warto podkreślić wkład Bartosza Zmarzlika w mistrzowski sezon swojego szwedzkiego zespołu - wychowanek Stali nie tylko zdobył komplet punktów w ostatecznym pojedynku z Indianerną, lecz w każdym spotkaniu prezentował wysoką formę, co uczyniło go drugim najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny w roku 2015. 

Gorzowska Stal w roku 2015 borykała się z wieloma problemami. Po zaskakująco słabym początku sezonu, wciąż aktualny wówczas Mistrz Polski musiał zbierać punkty, by zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie w najlepszej klasie rozgrywkowej. Te wydarzenia należą jednak do historii. Oba zespoły patrzą już w przyszłość – zarówno Stal Gorzów, jak i Elit Vetlanda podczas przerwy zimowej zachowały trzony swoich drużyn, dokonując jedynie niewielkich zmian kadrowych. Tak więc w składzie gości na rok 2016 zobaczyć można takie nazwiska, jak Tai Woffinden, Jarosław Hampel, Emil Sajfutdinow czy wspomniany Bartosz Zmarzlik. Szwedzki klub zapowiadał, że do naszego miasta przyjedzie w optymalnym zestawieniu – oczywiście w sobotę nie będzie mógł skorzystać ze startującego w barwach Stali Zmarzlika czy wciąż zmagającego się z problemami zdrowotnymi Hampela, kibice mogą jednak liczyć na pojawienie się żużlowców, gwarantujących sporą dawkę emocji i ciekawe widowisko. Również gorzowska Stal nie zamierza odpuszczać sparingu bez walki – dla Stanisława Chomskiego będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia wzmocnionego przez Przemysława Pawlickiego zespołu, choć – jak zaznacza sam trener – do początku sezonu pozostały jeszcze dwa tygodnie. Oczywiście wiele zależeć będzie od nawierzchni, którą gorzowscy zawodnicy mają okazję testować od 18. marca i która, niestety, w ostatnich dniach musiała przyjąć sporą ilość wody. Prognozy pogody są jednak optymistyczne i prawdopodobnie nic nie stanie na przeszkodzie do pierwszego tegorocznego ścigania na Jancarzu”! 

Początek zawodów o godz. 15:00. 

Wejście za okazaniem karnetu bądź programu zawodów, który będzie do nabycia w dniu meczu w kasach stadionowych w cenie 15zł. 

Podczas spotkania zamknięta będzie Trybuna Wysoka, w związku z tym nie obowiązują miejsca z karnetów. 

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:

9. Przemysław Pawlicki

10. Adrian Cyfer

11. Michael J. Jensen

12. Tomasz Gapiński

13. Bartosz Zmarzlik

14. Kamil Nowacki

 

Elit Vetlanda:

1. Tai Woffinden

2. Oliver Berntzon

3. Tobiasz Musielak

4. Ricky Kling

5. Thomas H. Jonassson

6. Jesper Sogaard

7. Kenny Wennerstam

Udostępnij