Grudziądzka drużyna w zeszłym roku nie utrzymała się w najlepszej polskiej lidze żużlowej, jednak – na wskutek złej sytuacji finansowej Stali Rzeszów – w tym sezonie zawodnicy GKM-u wciąż mogą się ścigać na ekstraligowych torach. Trener gości najbliższego pojedynku w Gorzowie, Robert Kempiński, wyciągnął jednak wnioski z nieudanej próby utrzymania w sezonie 2015 i w tym roku ekipa z kujawsko-pomorskiego do sezonu przystąpiła wzmocniona. Z drużyną pożegnał się Jurica Pavlic, Daniel Jeleniewski oraz Mikołaj Curyło, a w zamian dołączyli Antonio Lindbaeck i Peter Ljung. W drużynie pozostali zaś Tomasz Gollob i Artiom Łaguta, a także Krzysztof Buczkowski i Rafał Okoniewski, którzy w meczu z Unią Tarnów pokazali, że pamiętają i wciąż doskonale potrafią wygrywać z rywalami. W związku z posiadaniem dodatkowego seniora w składzie, trener Kempiński w Gorzowie postanowił postawić na Lindbaecka, który niedawno miał okazję pokręcić kilka kółek na gorzowskim stadionie podczas Memoriału Edwarda Jancarza, zastępując nim Petera Ljunga, będącego najsłabszym seniorem inauguracyjnego spotkania GKM-u.

 

Stal Gorzów, wygrywając pojedynek wyjazdowy, pokazała, że po roku spędzonym w środku ligowej tabeli, wraca do gry o medale. Świetnie dysponowany Bartosz Zmarzlik i, jadący zdecydowanie lepiej niż w zeszłym sezonie, Krzysztof Kasprzak poprowadzili Stal do zwycięstwa na trudnym, leszczyńskim owalu, jednak to współpraca całej ekipy i pomaganie sobie w parku maszyn doprowadziła do końcowego sukcesu. Jedynym zmartwieniem Stanisława Chomskiego może być słabsza postawa Mateja Zagara. Kapitan gorzowskiej Stali jednak radzi sobie zdecydowanie lepiej na własnym owalu, dlatego nieudaną wyjazdową inaugurację można uznać za jednorazową wpadkę.

 

Atutem gorzowian z pewnością będzie tor przy Śląskiej, zdecydowanie różniący się od grudziądzkiego owalu zarówno geometrią, jak i zapewne przygotowaniem. Gorzowianie, niesieni sukcesem z Leszna, będą chcieli udowodnić, że wygrana z aktualnym mistrzem kraju nie miała znamion szczęścia, a zapowiada wielki powrót Stali do walki o najwyższe cele w lidze. Czy to się uda? Przekonamy się już w piątek! Początek spotkania o godz. 19.30 na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

 

Awizowane składy:

MRGarden GKM Grudziądz:

 1. Antonio Lindback
 2. Tomasz Gollob
 3. Rafał Okoniewski
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artem Laguta
 6. Marcin Nowak

 

Stal Gorzów:

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Matej Zagar
 4. Przemysław Pawlicki
 5. Krzysztof Kasprzak
 6.  Adrian Cyfer

 

Bilety:

Trybuna Niska:
1 luk
Bilet ulgowy – 30zł
Bilet normalny – 35zł

Prosta
Bilet ulgowy – 35zł
Bilet normalny – 45zł

2 łuk
Bilet ulgowy – 20zł
Bilet normalny – 30zł

Trybuna Wysoka:

1 łuk
Bilet ulgowy – 30zł
Bilet normalny – 35zł

Prosta
Bilet ulgowy – 35zł
Bilet normalny – 45zł

2 łuk
Bilet ulgowy – 25zł
Bilet normalny – 30zł

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów: 
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną 

– Styl Ceramika – Kostrzyn

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

 

Udostępnij