Zawody o Wielką Nagrodę Słowenii pojawiły się w kalendarzu Grand Prix po raz pierwszy w 2002 roku, kiedy to zwiększono liczbę eliminacji. Tor w Krško ma długość 387,7 m. Jego aktualnym rekordzistą jest Matej Žagar z wynikiem 64,75s.

W ubiegłym roku na torze w Słowenii triumfował Greg Hancock. Wraz z nim na podium zawodów stali Tai Woffinden i Peter Kildemand. W tym sezonie w cyklu Grand Prix zobaczymy trzech zawodników Stali Gorzów: Mateja Žagara, Nielsa-Kristiana Iversena i Bartosza Zmarzlika. Ostatni z nich po wygranym meczu ligowym z GKM MRGARDEN Grudziądz powiedział – Jeszcze trochę czasu jest do Grand Prix, więc muszę sobie jakieś rzeczy posprawdzać, zobaczymy jak to będzie.

W poniedziałek w turnieju o Złoty Kask Bartosz Zmarzlik pokazał doskonałą formę i zgranie ze swoim sprzętem. O przygotowanie naszego juniora do zawodów w Słowenii możemy więc być spokojni.

W tym roku w cyklu GP udział biorą:
#108 Tai Woffinden
#45 Greg Hancock
#3 Nicki Pedersen
#88 Niels-Kristian Iversen
#69 Jason Doyle
#55 Matej Zagar
#71 Maciej Janowski
#23 Chris Holder
#25 Peter Kildemand
#100 Andreas Jonsson
#37 Chris Harris
#33 Jarosław Hampel
#95 Bartosz Zmarzlik
#777 Piotr Pawlicki
#85 Antonio Lindback

Jarosław Hampel z uwagi na stan zdrowia w Słowenii nie wystąpi. ADziką kartę na turniej w Krško otrzymał Denis Stojs. Zawodnicy rezerwowi to Nick Škorja i Matic Ivačič. Sędzią turnieju będzie Artur Kuśmierz. Początek zawodów 30 kwietnia o godzinie 19:00.

Udostępnij