Tegoroczny finał najważniejszej indywidualnej imprezy w Polsce odbędzie się na torze w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka pojawią się zarówno starzy wyjadacze tej imprezy, jak Tomasz Jędrzejak czy Janusz Kołodziej, ale także spora część młodego pokolenia, w tym dwóch zawodników Stali – Przemysław Pawlicki i Bartosz Zmarzlik.

 

Przemysław Pawlicki ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Do najważniejszych należą: tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów oraz zwycięstwo w turnieju o Złoty Kask dwa lata z rzędu. Przemysław jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, więc bardzo dobrze zna tor w Lesznie. Jego największym sukcesem w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski jest drugie miejsce wywalczone właśnie na stadionie im. Alfreda Smoczyka w 2011 roku. Starszy z braci Pawlickich reprezentował wówczas klub z Piły i świetnie poradził sobie z wieloma bardziej doświadczonymi zawodnikami. „Shamek” z pewnością będzie chciał powtórzyć lub poprawić swój rezultat sprzed pięciu lat. Zawodnik podczas meczu ligowego pomiędzy Unią Leszno a Stalą Gorzów zapisał przy swoim nazwisku 5 punktów i bonus w czterech biegach. Nie jest to zapewne wynik satysfakcjonujący Pawlickiego,  jednak może to być kolejny z powodów, który zmotywuje go do działania w piątkowym finale, by pokazać się z dobrej strony przed dobrze znaną, leszczyńską publicznością.

 

Bartosz Zmarzlik jest aktualnie najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. „F-16” jest w bardzo dobrej formie, a w meczu ligowym na stadionie w Lesznie zdobył 14 punktów i bonus w sześciu wyścigach. Największym osiągnięciem Bartosza w IMP jest srebrny medal, wywalczony na gorzowskim owalu. Wychowanek Stali Gorzów wówczas uległ w rundzie zasadniczej tylko Januszowi Kołodziejowi, natomiast w finale pokonał go Maciej Janowski. Zawodnik gorzowskiej Stali ze spokojem podchodzi do finału w Lesznie – To dla mnie kolejne zawody, nie ma co się napalać. Nic na siłę – mówił Zmarzlik. Młodzieżowiec w zeszłym roku na stadionie im. Alfreda Smoczyka wywalczył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Czy w tym roku uda mu się wywalczyć tytuł seniorski? – Mam 21 lat, więc mam jeszcze dużo czasu. Jednak na pewno niczego nie oddam za darmo – przyznał zawodnik Stali Gorzów. Możemy się spodziewać, że Bartosz Zmarzlik dostarczy nam wielu powodów do radości podczas piątkowego turnieju.

 

To jednak zawodnicy z miejscowej Unii są faworytami tych zawodów. Oczy ekspertów skupiają się głównie na Grzegorzu Zengocie, który w tym sezonie lideruje bezsprzecznie leszczyńskiej drużynie. Sporo do powiedzenia może mieć również Piotr Pawlicki, który wychował się na owalu w Lesznie. Mimo kiepskiej formy w lidze, zaskoczyć może obrońca tytułu, Maciej Janowski, a bez walki z pewnością nie podda się Patryk Dudek czy Janusz Kołodziej, który jeździł w Lesznie kilka sezonów wcześniej i z pewnością pamięta ten tor. Kto wygra? Przekonamy się w już w piątek! Start zawodów  o 18:30.

 

Lista Startowa:

 1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 2. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
 3. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
 4. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
 5. Norbert Kościuch (Polonia Piła)
 6. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
 7. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
 8. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
 9. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
 10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
 12. Zbigniew Suchecki (Speedway Wanda Instal Kraków)
 13. Kacper Gomólski (Get Well Toruń)
 14. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
 15. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
 16. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz)

 

R1. Daniel Jeleniewski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa)

R2. Damian Adamczak (Orzeł Łódź)

 

Delegat PZM: Andrzej Grodzki

Delegat GKSŻ: Zbigniew Fiałkowski

Sędzia: Artur Kuśmierz

 

Udostępnij