Jak to w pełni sezonu bywa, trudno zebrać całą drużynę na trening. W ten weekend będzie to wręcz niemożliwe, bowiem już w piątek wieczorem dwóch zawodników Stali pojedzie w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie. Dzień później Bartosz Zmarzlik zmierzy się w GP Challenge w Lonigo, a Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki w Krakowie zmierzą się z reprezentacją Rosji w meczu towarzyskim. Nie będzie to więc najłatwiejszy weekend w tym sezonie.

 

Drużyna z Rybnika to czarny koń rozgrywek. Skazywany na spadek beniaminek, radził sobie dużo lepiej niż zakładano na początku sezonu. 5 „dużych” punktów nie jest wielkim sukcesem, jednak w obliczu dwóch zaległych spotkań, rybniczanie mają szansę na przeskoczenie 6. drużyny – aktualnych mistrzów Polski, Unii Leszno.

 

W Rybniku jeżdżą zarówno znane gorzowskiej publiczności nazwiska, ale także takie, których jeszcze w Gorzowie nie widziano. Andreas Jonsson, jako jeden z liderów, wraz z Rune Holtą dość dobrze znają gorzowski owal, bowiem niegdyś mieli szansę reprezentować barwy gorzowskiej Stali. Marką samą w sobie jest Grigorij Łaguta, a pozytywnie zaskoczyć może Damian Baliński. Niewiadomą zaś pozostaje para juniorska i Max Fricke.

 

Gorzowianie wciąż są na fali wznoszącej i chcą wygrywać kolejne mecze. Tym razem pogoda nie powinna przeszkodzić w przygotowywaniu toru, który powinien być taki, na jakim żółto-niebiescy są przyzwyczajeni jeździć. Główną przewagą gospodarzy niedzielnego pojedynku będzie zaś z pewnością para juniorska, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

 

Czy trudy weekendu dadzą się we znaki Stali? Czy ROW będzie w stanie zagrozić rozpędzonym gorzowianom? Przekonamy się już w niedzielę! Początek spotkania o 19.30!

 

Awizowane składy:

ROW Rybnik:

 1. Jonsson Andreas
 2. Holta Rune
 3. Fricke Max
 4. Baliński Damian
 5. Laguta Grigorij
 6. Chmiel Robert

 

Stal Gorzów:

 1. Iversen Niels Kristian
 2. Jepsen Jensen Michael
 3. Pawlicki Przemysław
 4. Zagar Matej
 5. Kasprzak Krzysztof
 1. Zmarzlik Bartosz

Udostępnij