Zawody na leszczyńskim owalu rozpoczęły się o 18:45. W pierwszym biegu pod taśmą stanęło trzech reprezntantów Unii Leszno, którzy nie pozostawili złudzeń Tomaszowi Jędrzejakowi i przyjechali do mety na trzech pierwszych pozycjach. Największym zaskoczeniem w inauguracyjnej serii zawodów było zwycięstwo Roberta Miśkowiaka z Bartoszem Zmarzlikiem w 2. goniwie dnia. Gorzowski junior przez cztery okrążenia gonił Miśkowiaka, ale nie udało mu się odebrać trzech punktów zawodnikowi Orła Łódź.

 

Druga seria zawodów rozpoczęła się od upadku Piotra Pawlickiego i Kacpra Gomólskiego. Wypadek spowodował Przemysław Pawlicki, który został wykluczony z powtórki biegu 5. Obaj zawodnicy, którzy mieli kontakt z nawierzchnią toru, wrócili do parku maszyn o własnych siłach, ale Ginger” skarżył się na ból w kolanie i po powrocie do swojego boksu używał lodowych okładów. W drugiej odsłonie tego wyścigu triumfował młodszy z braci Pawlickich. W 7. biegu Tobiasz Musielak dotknął taśmy i jechał za niego Daniel Jeleniewski. Po ośmiu gonitwach było dwóch niepokonanych zawodników – Piotr Pawlicki i Patryk Dudek.

 

W 9. gonitwie dnia bezbłędny dotąd Piotr Pawlicki uległ świetnie dysponowanemu dzisiaj Robertowi Miśkowiakowi. „Piter” zaciekle gonił „Miśka”, ale ten dzielnie odpierał jego ataki. W kolejnym biegu Patryk Dudek udowodnił swoją bardzo dobrą formę i z bardzo dużą przewagą wygrał wyścig. Stalowcy w trzeciej serii pokazali się przeciętnie i obaj zanotowali na swoim koncie po jednym „oczku”.

 

W biegu rozpoczynającym czwartą serię zawodów, na pierwszym łuku, ponownie na tor upadł Piotr Pawlicki. Tym razem do parku maszyn odwiozła go karetka. „Piter” był bardzo obolały, ale zdolny do dalszej jazdy i w powtórce dojechał do mety na trzeciej pozycji. 13 bieg okazał się jednak szczęśliwy dla zawodnika Stali Gorzów – Bartosza Zmarzlika, który wygrał swój pierwszy wyścig. Ta seria była udana także dla Roberta Kościucha, który na dystansie uporał się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski i odniósł biegowe zwycięstwo.  

 

Ostatnia seria rozpoczęła się od pasjonującego biegu, z którego zwycięsko wyszedł Patryk Dudek. Wychowanek Falubazu Zielona Góra zakończył fazę zasadniczą turnieju z kompletem punktów. W biegu 18. jechało dwóch zawodników gorzowskiej Stali. Bartosz Zmarzlik zameldował się na mecie jako pierwszy, a zaraz za nim dojechał Przemysław Pawlicki. W 19 biegu mieliśmy pojedynek zawodników PGE Ekstraligi i Nice PLŻ. Ostatecznie pierwszoligowcy dojechali do mety na dwóch pierwszych pozycjach. Po dwudziestu wyścigach udział w finale zapewnili sobie Patryk Dudek i Krystian Pieszczek, natomiast zawodnicy z pozycji 3-6 zmierzyli się w biegu ostatniej szansy.  

 

W biegu półfinałowym Bartosz Zmarzlik spowodował upadek Macieja Janowskiego i został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tego wyścigu triumfował Piotr Pawlicki. Do finału zakwalifikował się także „Magic”. Miśkowiak cały czas próbował gonić młodszych kolegów, ale nie był w stanie im przeszkodzić. W biegu finałowym fenomenalnie wystartował „Duzers”. „Piter” przez cztery okrążenia nękał Dudka, ale zielonogórzanin nie dał odebrać sobie prowadzenia. Ostatecznie tytuł Indywidualnego Mistrza Polski zdobył Dudek, drugi był Pawlicki, a na ostatnim miejscu podium stanął ubiegłoroczny Mistrz – Maciej Janowski.

 

Wyniki:

 1. Patryk Dudek – (3,3,3,3,3) 15 + 1 miejsce w finale
 2. Piotr Pawlicki (3,3,2,1,2) 11 + 3 pkt. w półfinale + 2 miejsce w finale
 3. Maciej Janowski (3,0,2,2,1) 8 + 2pkt. w półfinale + 3 miejsce w finale
 4. Krystian Pieszczek (2,3,3,2,2) 12 + 4 miejsce w finale
 5. Robert Miśkowiak – 11 (3,2,3,0,3) + 1pkt. w półfinale
 6. Bartosz Zmarzlik – 10 (2,2,1,3,3) + wykluczenie w półfinale
 7. Tomasz Jędrzejak – 7 (0,2,3,2,0)
 8. Grzegorz Zengota – 7 (2,1,0,3,1)
 9. Krzysztof Buczkowski – 7 (1,1,1,1,3)
 10. Norbert Kościuch – 7 (1,1,1,3,1)
 11. Przemysław Pawlicki – 6 (2,w,1,1,2)
 12. Janusz Kołodziej – 5 (0,3,0,2,0)
 13. Zbigniew Suchecki – 4 (0,0,2,0,2)
 14. Kacper Gomólski – 4 (1,2,0,0,1)
 15. Tobiasz Musielak – 3 (1,t,2,0,0)
 16. Marcin Nowak – 2 (0,1,0,1,0)
 17. Daniel Jeleniewski – 0 (0)
 18. Damian Adamczak – ns

 

Bieg po biegu:

 1. Piotr Pawlicki, Zengota, Musielak, Jędrzejak
 2. Miśkowiak, Zmarzlik, Kościuch, Kołodziej
 3. Janowski, Przemysław Pawlicki, Buczkowski, Suchecki
 4. Dudek, Pieszczek, Gomólski, Nowak
 5. Piotr Pawlicki, Gomólski, Kościuch, Przemysław Pawlicki (w)
 6. Pieszczek, Miśkowiak, Zengota, Janowski
 7. Dudek, Zmarzlik, Buczkowski, Jeleniewski
 8. Kołodziej, Jędrzejak, Nowak, Suchecki
 9. Miśkowiak, Piotr Pawlicki, Buczkowski ,Nowak
 10. Dudek, Suchecki, Kościuch ,Zengota
 11. Pieszczek, Musielak, Przemysław Pawlicki, Kołodziej
 12. Jędrzejak, Janowski, Zmarzlik, Gomólski
 13. Zmarzlik, Pieszczek, Piotr Pawlicki, Suchecki
 14. Zengota, Kołodziej, Buczkowski, Gomólski
 15. Kościuch, Janowski, Nowak, Musielak
 16. Dudek, Jędrzejak, Przemysław Pawlicki, Miśkowiak
 17. Dudek, Piotr Pawlicki, Janowski, Kołodziej
 18. Zmarzlik, Przemysław Pawlicki, Zengota, Nowka
 19. Miśkowiak, Suchecki, Gomólski, Musielak
 20. Buczkowski, Pieszczek, Kościuch, Jędrzejak

Półfinał: Piotr Pawlicki, Janowski, Miśkowiak, Zmarzlik (w)

Finał: Dudek, Piotr Pawlicki, Janowski, Pieszczek

Wyniki na podstawie: nSport+

Udostępnij