Poznanianie są dobrze znanym przeciwnikiem. Nieco ponad miesiąc temu Stalowe Sowy mierzyły się przecież na Golęcinie z juniorską ekipą tego zespołu. Seniorzy z pewnością będą chcieli pomścić porażkę juniorów. Gorzowianie są podrażnieni tym bardziej, że w inauguracyjnym pojedynku przegrali u siebie z Dragons Zielona Góra 8:38, dlatego teraz z pewnością chcieliby dopisać sobie punkty do tabeli.

Warto zwrócić uwagę, że szykuje się intensywny weekend na Golęcinie, gdyż oprócz starcia Patriotów ze Stalą odbędzie się też finałowe spotkanie PLFA J-11 między Patriotami i Panthers Wrocław oraz mecz PLFA II pomiędzy Kozłami Poznań B a Dragons. Co ciekawe, do tej pory w grupie zachodniej trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce nie odbyły się żadne inne mecze.

Gorzowianie po twardym spotkaniu z zielonogórzanami nie będą mogli skorzystać z Norberta Bensi-Said. Pozostali, którzy narzekali na urazy po czerwcowym pojedynku, powinni być gotowi na sobotę. Cała drużyna jest niezwykle zmotywowana, gdyż mecz z Dragons pokazał wiele słabości i brak zgrania, nad którym zespół pochylił się w ostatnich tygodniach.

Mam nadzieję, że motywacja będzie większa i pojawi się jeszcze więcej graczy na treningach. Trudno przygotować coś nowego, kiedy do końca nie zna się ludzi, z którymi będzie się grało. Dzielę się jednak swoim doświadczeniem najlepiej, jak mogę z tymi, którzy są. Widziałem kilka meczów Patriotów i w większości akcji podają, czyli odwrotnie jak Zielona Góra. Myślę, że to będzie interesujące spotkanie – przyznał Sergey Ovcharenko, ukraiński defensor Stali Gorzów.

Frekwencja uległa poprawie, na co zwraca uwagę inny z zawodników, a jeszcze w piątek przed meczem odbędzie się specjalny camp, na którym zespół doszlifuje zagrywki. – Osobiście mało wiem o Patriotach, bo w seniorach gram pierwszy rok. Przygotowania wyglądają dobrze, dużo osób zjawia się na treningach. Udało nam się poprawić w tym elemencie. Zjawiali się seniorzy, a nawet tzw. importy”. Po ostatnim meczu doszło do wielu zmian, które powinny nam wyjść na lepsze. Na pewno poprawimy obronę. Powinniśmy być już bardziej zgrani. Będzie próba zemsty, bo chcemy dobrze wypaść w seniorach. Myślę, że mamy duże szanse przeciwko Patriotom, bo nie grają tak agresywnie, jak Dragons – mówił z kolei Michał Kopaniecki, gorzowski wide receiver, który przypomniał o majowym meczu Stalowych Sów z Patriotami.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 9 lipca, o godzinie 12 na Stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu.

Udostępnij