Gorzowskich sympatyków piłki ręcznej z pewnością ucieszy fakt powrotu do miasta jednego z najbardziej utalentowanych kołowych w I lidze. W sezonie 2016/2017 Stal zasili Oskar Serpina. Były zawodnik Meble Wójcik Elbląg już w trakcie przerw w poprzednim sezonie, pojawiał się na treningach żółto-niebieskich, a po zakończonym sezonie i nie przedłużeniu kontraktu w – teraz superligowym – Elblągu, Oskar postanowił wrócić do Gorzowa i związać się kontraktem ze Stalą Gorzów.

 

Drugim zawodnikiem, który zasili Stal w I lidze, jest Adrian Turkowski. Zawodnik z Płocka, to młody, perspektywiczny zawodnik, który bardzo chce się rozwijać. 19-latek w swojej krótkiej karierze zdobywał doświadczenie w Wiśle II Płock, w której grał na dwóch poziomach rozgrywek – II-ligowym i I-ligowym. – Przyciągnął mnie trener Molski, z którym chciałem spróbować współpracy. Oprócz tego, gorzowska oferta wydawała mi się najlepsza dla mojego rozwoju – powiedział sam zainteresowany.  – Na tą chwilę jest bardzo fajnie, sporo nowych chłopaków, nikt nikomu nie dogryza i wydaje mi się, że jest naprawdę dobrze – dodał nowy prawy rozgrywający Stali.

 

Trzecim, dość istotnym transferem, jest Aleksander Kryszeń. Były gracz MMTS-u Kwidzyn to również mistrz strzelców I ligi z 2014 roku i zawodnik, który z pewnością będzie bardzo dużym wzmocnieniem dla dopiero wchodzącej w świat pierwszoligowy Stali. – Do Stali przechodzę z MMTS-u Kwidzyn, z Superligi, z którym zajęliśmy 4. miejsce. Po sezonie była redukcja kadry i sytuacja się potoczyła trochę inaczej, niż planowałem. Wylądowałem tutaj i jestem z tego zadowolony – powiedział 26-latek. – Zgadza się, że odchodząc do zespołu z Superligi, przechodziłem jako król strzelców I ligi – dodał. Do Gorzowa nowy skrzydłowy został zwabiony nazwiskiem trenera. – Między innymi z powodu trenera pojawiłem się w Gorzowie, odbyliśmy wiele rozmów z trenerem Molskim, a drugim powodem był inny zawodnik Stali, z którym przyjaźnimy się od lat i który przekonał mnie, że jest tu ciekawa perspektywa i sytuacja może się tu bardzo fajnie rozwinąć – powiedział. Zapytany o to, jak na tę chwilę podoba mu się w Gorzowie, powiedział: – Na początku jeszcze się poznajemy. Jest dużo nowych chłopaków, a zawodnicy z Gorzowa starają się nas jak najlepiej wprowadzić. Wydaje mi się, że Gorzowie spotkała się ciekawa grupa osób. Mam nadzieję, że uda się to dobrze poukładać i osiągniemy cel postawiony przed nami w tym sezonie.

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w składzie żółto-niebieskich na ten sezon, wie, jaki cel będzie mu przyświecał. – Przede wszystkim moim celem jest, żebyśmy wywiązali się z przedsezonowych założeń i osiągnęli jak najwyższe miejsce w lidze, a co do celów indywidualnych, to grać jak najlepiej w barwach Stali Gorzów – zakończył. 

 

Zdj. Oskar Serpina (źródło: www.youtube.com/GwardiaOpole)

Udostępnij