Na stadionie trzykrotnie wystąpił problem z taśmą startową, która dwa razy pękła, a w gonitwie 16. jej fragment wisiał na torze, co skutkowało przerwaniem biegu.

Polska reprezentacja od początku zawodów bardzo dobrze radziła sobie na torze w Vojens. Polacy w drugiej gonitwie dnia wysunęli się na prowadzenie i nie oddali go aż do końca zawodów. W pierwszej serii biało-czerwoni wygrali dwa biegi. Na szczególną uwagę w tej części turnieju zasłużył Piotr Pawlicki, który w sobotni wieczór debiutował w Vojens, a w pierwszym biegu bardzo dobrze poradził sobie z zawodnikiem Stali Gorzów – Nielsem Kristianem Iversenem.

W drugiej serii indywidualne zwycięstwo osiągnęła każda reprezentacja. W biegu 8. Leon Madsen pokonał między innymi Bartosza Zmarzlika i dowiózł do mety pierwszą „trójkę” dla reprezentacji Danii. Dzięki dobrej postawie ekipy Hansa Nielsena, która była osłabiona brakiem Nickiego Pedersena, po ośmiu wyścigach Polacy prowadzili jedynie jednym „oczkiem”.

Bieg 9. okazał się szczęśliwy dla zawodnika gorzowskiej Stali – Bartosza Zmarzlika, który wygrał swój pierwszy wyścig. Duńczycy nie mieli tyle szczęścia i w tej samej gonitwie Kenneth Bjerre zanotował defekt, jadąc na ostatniej pozycji. W kolejnym wyścigu ekipa czeska zdecydowała się na jokera. Vaclav Milik pojechał za Josefa Franca, ale to zagranie taktyczne nie dało wiele reprezentacji Czech, ponieważ zawodnik Sparty Wrocław dojechał do mety dopiero na trzeciej pozycji. W 11. biegu na tor upadł Niels Kristian Iversen, który zahaczył o drewnianą część bandy. Zawodnik Stali Gorzów został wykluczony z powtórki, w której triumfował Emil Sajfutdinow.

Czwarta seria zaczęła się fenomenalnie dla reprezentacji Polski. Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki wygrali swoje wyścigi. W 14. gonitwie na tor znów upadł reprezentant Danii, tym razem Michael Jepsen Jensen, który został wykluczony z powtórki, mimo że sytuacja miała miejsce na pierwszym łuku. „Liglad” był zdolny do kontynuowania jazdy, ale w dalszej części zawodów skarżył się na ból karku i nadgarstka. W biegu 16. startowało dwóch jokerów. W ekipie rosyjskiej Emil Sajfutdinow, natomiast w reprezentacji Danii Michael Jepsen Jensen. W pierwszej odsłonie tej gonitwy na tor upadł Maciej Janowski, który został wykluczony z powtórki. Drugi raz wyścig przerwano ze względu na taśmę startową. Ostatecznie do mety jako pierwszy dojechał Rosjanin i zdobył dla swojej drużyny 6 punktów.

Ostatnie cztery wyścigi były dla Polaków bardzo stresujące. W 18. biegu z powtórki wykluczony został Bartosz Zmarzlik za spowodowanie upadku Nielsa Kristiana Iversena. Przed dwiema ostatnimi gonitwami różnica między Polską a Rosją wynosiła zaledwie 2 „oczka”. Na szczęście dla reprezentacji Polski Patryk Dudek i Piotr Pawlicki zachowali zimną krew i zapewnili Polakom bezpośredni awans do finału. Duńczycy i Rosjanie zmierzą się w barażu, natomiast Czesi skończyli swoją przygodę z Drużynowym Pucharem Świata w 2016 roku.