Obok Polaków na podium w finale Drużynowego Pucharu Świata stanęły także reprezentacje Wielkiej Brytanii i Szwecji. Czwarte miejsce zajęła ekipa Marka Lemona, tracąc 8 punktów do drużyny, która zajęła 3. miejsce.

Marek Cieślak dokonał jednej zmiany w składzie reprezentacji Polski po półfinale DPŚ. Zamiast Macieja Janowskiego oglądaliśmy bardziej doświadczonego Krzysztofa Kasprzaka. Jak się okazało, był to bardzo dobry manewr, ostatecznie to właśnie „KK” dowiózł do mety punkt, który gwarantował Polakom złoty medal, już w biegu 19. Ostatnia seria okazała się dla Polaków najlepsza, z czterech możliwych biegów, reprezentacja Polski wygrała trzy, natomiast w czwartym Kasprzak wywalczył 2 „oczka”. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobył Bartosz Zmarzlik, który zapisał przy swoim nazwisku 11 „oczek”. Młodzieżowiec Stali Gorzów po słabych startach bardzo widowiskowo przedzierał się na punktowane pozycje i dostarczył kibicom wielu emocji. Patryk Dudek i Piotr Pawlicki przywieźli do mety po 10 punktów. Polacy byli bardzo mocną i równą drużyną, w której nie było słabych punktów i zapewne to pozwoliło im odnieść sukces.

Wielka Brytania nieoczekiwanie sięgnęła po srebrny medal. Brytyjczycy zaczęli zawody bardzo słabo, ale po tym, jak Tai Woffinden dowiózł w roli jokera do mety 6 punktów, zmobilizowali się i wyprzedzili Szwedów, aż o dwa „oczka”. Losy srebrnego medalu rozstrzygnięto dopiero w ostatniej gonitwie dnia. Ostatecznie kapitan reprezentacji zdobył 19 punktów i był zdecydowanym liderem na tle pozostałych zawodników. Craig Cook i Daniel King dowieźli do mety po 5 „oczek”, natomiast Robert Lambert dorzucił do dorobku drużyny 3 punkty. Jest to trzeci medal reprezentacji Wielkiej Brytanii w Drużynowym Pucharze Świata.

Szwecja rozpoczęła zawody bardzo dobrze i przez pewien czas utrzymywała prowadzenie. Polacy większość turnieju musieli nadrabiać straty do zawodników szwedzkiej reprezentacji. Ostatecznie w biegach nominowanych biało-czerwoni wyprzedzili ekipę Morgana Anderssona, a później zrobili to także Brytyjczycy. Obrońcy mistrzowskiego tytułu muszą pocieszyć się brązowym medalem. Najwięcej punktów w reprezentacji Szwecji zdobył Fredrik Findgren, natomiast zdecydowanie zabrakło punktów stałego uczestnika cyklu Grand Prix – Antonio Lindbaecka, który dowiózł do mety zaledwie 6 „oczek”.

Największymi pechowcami turnieju możemy mianować Australię, która po wygranym barażu, w finale została bez medalu. W sobotnim turnieju kontuzji doznał Max Fricke i za niego mieliśmy okazję oglądać Brady’ego Kurtza, który godnie zaprezentował się w Manchesterze i zdobył 6 punktów. Mark Lemon postanowił jednak na finał powołać Josha Grajczonka, który nie dowiózł do mety żadnego „oczka”. Prawdopodobnie to jego postawa przyczyniła się do porażki drużyny z Antypodów. Dużą stratą dla ekipy z Australii było także wykluczenie Jasona Doyla w 16. biegu, w którym jechał w roli jokera. Zawodnik Falubazu Zielona Góra spowodował wypadek kapitana biało-czerwonych, Piotra Pawlickiego. Ostatecznie liderem reprezentacji Australii okazał się Chris Holder, który dowiózł do mety 10 punktów.