W ubiegłym roku żegnaliśmy cykl Grand Prix w naszym mieście, jednakże klub dołożył wszelkich starań, by gorzowska runda nadal się odbywała. Wielkie zainteresowanie łatwo można zauważyć – nadkomplet kibiców obejrzy sobotnie zmagania o mistrzostwo globu.

 

W stawce zawodów zobaczymy czterech zawodników gorzowskiej Stali – Bartosza Zmarzlika, Mateja Zagara, Nielsa Kristiana Iversena oraz Krzysztofa Kasprzaka, któremu BSI przyznało „dziką kartę” na te zawody. Czy Bartosz Zmarzlik powtórzy wyczyn z 2014 roku? A może to Matej Zagar, tak jak rok temu stanie na najwyższym stopniu podium?

 

Obecnie w klasyfikacji generalnej króluje Greg Hancock, a za nim ex aequo Tai Woffinden z Jasonem Doylem. W pierwszej ósemce widnieje także trzech Polaków – tuż za pierwszą trójką jest Maciej Janowski, który podczas sobotniej rundy może nieźle namieszać – w ubiegłym roku sięgnął tutaj po Indywidualne Mistrzostwo Polski, na szóstym miejscu gorzowski wychowanek – Bartosz Zmarzlik a na miejscu ósmym, kolejny z „Młodych Wilków” – Piotr Pawlicki. Zapowiada się niezwykłe ściganie i emocje do ostatniego biegu!

 

W sobotę nie zobaczymy dwukrotnego wicemistrza świata – Jarosława Hampela, który w tym sezonie wycofał się z walki o mistrzostwo globu – zastąpi go Szwed Fredrik Lindgren, zawodnik Lokomotivu Daugavpils.

 

Każdy z szesnastu zawodników będzie chciał, jak najlepiej zaprezentować się przed kibicami i uzyskać, jak największą ilość punktów. Czy Stalowcy sprawią niespodziankę kibicom i będą triumfować na domowym torze? A może to Polacy zmierzą się ze sobą w finale? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za dwa dni! Startujemy o godzinie 19:00!

 

Rolę rezerwowych na sobotniej rundzie GP będą pełnić: Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski – Daniel Kaczmarek z Unii Leszno oraz Paweł Przedpełski z Get Well Toruń.

 

Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 17:00, wtedy też na scenie Monstera powitają Was Tai Woffinden, Greg Hancock, Chris Holder oraz Paweł Przedpełski. Natomiast o 17:10 rozpocznie się sesja autografowa z Nickim Pedersenem, Maciejem Janowskim, Fredrikiem Lindgrenem oraz Krzysztofem Kasprzakiem! Serdecznie zapraszamy!

 

Cały czas można nabywać bilety stojące na imprezę w cenie 75 zł!

 

Klasyfikacja generalna cyklu GP:
1. Greg Hancock 83
2. Tai Woffinden 71
3. Jason Doyle 71
4. Maciej Janowski 64
5. Chris Holder 62
6. Bartosz Zmarzlik 61
7. Antonio Lindbaeck 60
8. Piotr Pawlicki 50
9. Peter Kildemand 47
10. Nicki Pedersen 43
11. Matej Zagar 42
12. Fredrik Lindgren 42
13. Niels Kristian Iversen 41
14. Andreas Jonsson 39
15. Chris Harris 23

 

Sędzia: Jim Lawrence

Transmisja: Canal + od 18:30

 

Program zawodów do nabycia w cenie 15 zł.

 

 

 

Udostępnij