Pierwszy mecz półfinałowy, rozegrany na torze w Poznaniu, przysporzył kibicom z Gorzowa wiele radości i dał powody do optymizmu, bowiem Stali udało się wygrać z aż 20-punktową przewagą nad Betardem Spartą Wrocław. Taki wynik jest praktycznie nie do odrobienia w rewanżu w Gorzowie. – Mecz w Poznaniu wyszedł nam idealnie we wszystkich elementach, trafiliśmy w „sedno sprawy” z przewidywaniem toru i wyglądało to tak, jak wyglądało. Podobała mi się komunikacja w zespole. Byliśmy skupieni na tym, co mamy zrobić. Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku, mimo że zawsze zakładam zwycięstwo – powiedział trener gorzowskiej Stali, Stanisław Chomski. – Spodziewam się bardziej zaciętego spotkania w Gorzowie. Każdy w końcówce sezonu pracuje na swój wizerunek, więc Wrocław nie przyjdzie tylko „odjechać” tego spotkania. Czy już jesteśmy w finale? W niedzielę, koło 19.00 będę mógł spokojnie odpowiedzieć, choć chyba tylko kataklizm mógłby nam zabrać to miejsce – dodał szkoleniowiec żółto-niebieskich

 

Gorzowski ból głowy przed tym spotkaniem powodowany jest jedynie sobotnią rundą Grand Prix w Teterow, gdzie wystąpi aż czterech zawodników Stali – Bartosz Zmarzlik, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen i Michael Jepsen Jensen, który zastąpi kontuzjowanego Andreasa Jonssona. – Mamy czterech zawodników w Grand Prix w sobotę i zawsze po takich zawodach człowiek jest niepewny dyspozycji, bo wynik z dnia poprzedniego zostaje w głowach, nie wspominając już o sytuacjach losowych. Jest to też, można powiedzieć, dziewiczy tor, bo zawodów wielkiej rangi tam nigdy nie było, a tor jest mało używany, dlatego będziemy dmuchać na zimne – wyjaśnił szkoleniowiec gorzowskiej drużyny.

 

Wrocławska drużyna do Gorzowa przyjedzie osłabiona brakiem… trenera Piotra Barona, który złożył dymisję, zaakceptowaną później przez włodarzy wrocławskiego tłumu. Czy to jakoś wpłynie na dyspozycję drużyny? – Wiele osób pracuje na wyniki i atmosferę w drużynie: trener, kierownik, psycholog czy nawet fizjoterapeuta i to nie jest tak, że z dnia na dzień tą atmosferę i wynik da się zbudować. My zmierzamy w dobrym kierunku, ale to nie jest jeszcze to, co byśmy chcieli ostatecznie osiągnąć. To samo może dotyczyć drużyny wrocławskiej. Wiem, że Piotr (Baron – dop. red.) miał dobre relacje z drużyną i na ile one wpłyną… Ja także miałem takie sytuacje, że w trakcie sezonu odchodziłem z klubu, świat się nie zawalił. Nie ma osób niezastąpionych. Można się zastanawiać, czy miejsce, czas są odpowiednie. Ja tego nie wiem, na to muszą sobie odpowiedzieć sami zainteresowani – uciął Chomski.

 

Mecz półfinałowy w Gorzowie rozpocznie się o godzinie 16.30.

 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław

 1. Tai Woffinden
 2. Szymon Woźniak
 3. Tomasz Jędrzejak
 4. Maciej Janowski
 5. Vaclav Milik
 6. Damian Dróżdż

 

Stal Gorzów

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Przemysław Pawlicki
 4. Matej Zagar
 5. Krzysztof Kasprzak
 6. Adrian Cyfer

 

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Robert Sawina

 

Bilety:

Sprzedaż otwarta: 7.09 – 11.09.

 

Trybuna niska:

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 30zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 35zł

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną 
– Styl Ceramika – Kostrzyn
– Styl Ceramika – Sulęcin
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18
– Kolporter – Stargard Szczeciński, Wojska Polskiego 41/10
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij