Szymonek urodził się 25 maja 2015 r. w Otwocku. Zaledwie kilka miesięcy po jego urodzinach lekarze stwierdzili u niego siatkówczaka – złośliwy nowotwór oka. Od tamtej pory chłopiec zmaga się z bolesną kuracją, która nie przynosi zamierzonych skutków.

 

Na fan page’u opisującym losy Szymonka czytamy: „6 razy usłyszał o wznowie, 3 razy przetaczano mu krew, odkleiła mu siatkówka, a raz prawie zatrzymał się podczas zabiegu podania Melphalanu! 15-miesięczny Szymonek od roku bezskutecznie walczy w Centrum Zdrowia Dziecka z nowotworem złośliwym oka – SIATKÓWCZAKIEM. Lekarze są bezradni, sugerują usunięcie oka. Jedyna nadzieja kosztowne leczenie w Nowym Jorku u dr.Abramsona! Koszt 1 500 000 zł – na tyle wycenione jest życie, zdrowie, oko i wzrok maleństwa. Cała nadzieja w was!”

 

Wobec trudnej sytuacji Szymonka i jego rodziców, Klub Sportowy Stal Gorzów przyłącza się do akcji pomocowej dla chłopca i jednocześnie namawia wszystkich fanów żółto-niebieskich do wsparcia jego leczenia. Namawiają również nasi zawodnicy, sztab i ambasadorzy.

 

DROGI KIBICU! #PuśćOkoDoSzymona

 

Link do profilu na Facebooku opisującego losy Szymonka :
https://www.facebook.com/pamietnikszymona

Zbiórkę środków prowadzi fundacja Rycerze i Księżniczki:
www.rycerzeiksiezniczki.pl/szymon

 

 

 

Udostępnij