Spotkanie z teamem Kozaryn Spedycja w rundzie zasadniczej nie poszło po myśli żółto-niebieskich, bowiem ulegli rywalom 0:3. Przeciwnik postawił Stalowcom wysoko poprzeczkę, spisując się doskonale niemal w każdym kontakcie z piłką. Od tamtego spotkania minęło jednak trochę czasu i Stalowcy mogli ulepszać swoją grę i budować pewność siebie na boisku. Runda play-off to nowa historia i nowe cele. Jak do wtorkowej rywalizacji przygotowywali się żółto-niebiescy? – Z zaplanowanych 2-3 sparingów rozegraliśmy jeden. Świąteczna i noworoczna gorączka pochłonęła dużo czasu i nie było okazji do tego, aby się spotkać. We wtorek gramy z zespołem, który przewodzi w lidze. Jest to drużyna o ogromnym potencjale, o czym przekonaliśmy się w pierwszej rundzie. Mają niesamowitą siłę ataku, a grę kreuje świetny rozgrywający – powiedział jeden ze Stalowców, Marcin Kuryś.

 

Walka zaczyna się od początku, jednak wynik każdego meczu będzie niezwykle ważny, a każdy punkt na wagę złota. Za zawodnikami już część sezonu, jak podsumowują ten czas? – Pierwsza runda za nami. Zajmujemy drugie miejsce, co według mnie, jest dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu. Należy jednak pamiętać, że za nami są bardzo silne ekipy. Na ten moment naszym celem jest dostanie się do rundy play-off. Jak wiadomo wszystko jest w nich możliwe. Jest do nich jeszcze dużo czasu, a ten działa na naszą korzyść – dodaje Kuryś.

 

Stalowców czeka jednak trudne zadanie zwłaszcza, że od ich ostatniego meczu upłynęło trochę czasu. Krótka przerwa świąteczna stanowiła chwilę na regenerację organizmu, ale nie do końca jest znana ich dyspozycja – Naszą ekipę nadal nękają problemy. Kontuzja Przemka i odejście Piotrka znacznie osłabiło naszą siłę (Przemysław Boguta i Piotr Kramer – dop. redakcji). Urazy nadal leczą Adam i Marcin (Adam Borek i Marcin Leśko – dop. redakcji), co powoduje, że na tę chwilę dysponujemy dwoma przyjmującymi. Niemniej jednak nie składamy broni i nie oddamy punktów bez walki. Musimy poradzić sobie w tej sytuacji i trzymać kciuki za szybki powrót chłopaków na boisko – zaznacza Stalowiec.

 

Zapraszamy na halę przy ulicy Przemysłowej, start spotkania we wtorek 03.01.2017 r. o godzinie 19:50!

 

Udostępnij