Dwudniowy turniej z ekstraklasowcami – takie założenie przyświecało organizatorom turnieju, gdy planowali jego realizację, by gorzowska drużyna, która świetnie radzi sobie na początku sezonu, miała okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności, a także wejść w rytm meczowy po powrocie z przerwy świątecznej. – Przede wszystkim się cieszymy, że mamy taką możliwość by rozegrać mecz z drużyną z najwyższej półki w naszym kraju. To jest dowód na to, że sekcja piłki ręcznej w Stali Gorzów rozwija się prawidło, w czym duża zasługa dyrektora sekcji, Krzysztofa Ziomkowskiego i trenera, Dariusza Molskiego, którzy bardzo ciężko na ten sukces pracują. Staramy się ten turniej i w nim mecz Pucharu Polski zorganizować na możliwie najwyższym poziomie, bo nie ukrywamy naszych ambicji, że za dwa lata chcemy powalczyć o ligę wyżej. Ten turniej to jest taka pierwsza przymiarka do tego, żeby ten mecz już w charakterze imprezy masowej zorganizować, dlatego że planujemy aby Stal Gorzów Handball Cup stał się imprezą cykliczną – opowiedział prezes żółto-niebieskich, Ireneusz Maciej Zmora.

 

Gorzowianie przed tym turniejem mają wyznaczone konkretne cele i mają spełniać konkretne założenia. Wygrana jest oczywiście ważna, jednak to nie na niej mają się głównie skupiać żółto-niebiescy. – Ten turniej jest jednym z etapów na drodze, jaką sobie wytyczyliśmy, drodze prowadzącej do II rundy rozgrywek o mistrzostwo I lig. Celem, jaki sobie wyznaczyliśmy, jest to, by ćwiczyć i wykorzystywać te umiejętności, które ćwiczymy na zajęciach, coś nowego chcemy wprowadzić na tą drugą rundę. Tych punktów już trochę mamy i można pokusić się o ryzyko zmiany gry zarówno w ataku i obronie, i tym będziemy się zajmować. Oczywiście, jeżeli nadarzy się okazja, a ambicje są takie, to na pewno my się na boisku nie położymy. To jest jednak kwestia – dla mnie – drugorzędna. Dla mnie najważniejsze jest ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie – podkreślił trener Stali, Dariusz Molski.

 

 

Do Gorzowa przyjadą Wybrzeże Gdańsk, MKS Kalisz oraz Chrobry Głogów, a z ostatnią z wymienionych, Stal rozegra mecz 1/8 Pucharu Polski. – To faktycznie będzie dla nas sprawdzian, te drużyny zweryfikują nasze umiejętności, nasze – być może – zapędy, ale także sprawdzą naszą chęć grania w Superlidze – powiedział szkoleniowiec gorzowskiego zespołu. – Nie można przed turniejem powiedzieć, że któraś drużyna jest lepsza, a która gorsza. Mamy dwie esktraklasowe drużyny, które są mniej więcej w tym samym miejscu. Być może Chrobry Głogów to troszeczkę więcej doświadczenia, ale Wybrzeże to jest przede wszystkim młodość, szybkość fantazja w grze – dodał Molski. – MKS Kalisz to bardzo solidna drużyna z drugiej grupy po cichu próbująca zapukać do bram Superligi już w tym roku. Będzie na co popatrzeć – obiecał trener Stali.

 

Mecz Pucharu Polski, jak i cały turniej idealnie zgrał się w czasie z potrzebami żółto-niebieskich. Gorzowianie myślą już o powrocie do rozgrywek ligowych, a tak prestiżowa impreza, jak Puchar Polski tylko pomoże im wrócić na właściwe tory. – Puchar Polski to dla nas bardzo prestiżowa impreza, podczas której będziemy mogli się sprawdzić z takimi drużynami jak na przykład Chrobry Głogów, które są naprawdę doświadczone i mogą nam pokazać, na jakim jesteśmy etapie. Idealnie złożyło się to w czasie, bo jesteśmy w trakcie przygotowań do drugiej rundy, możemy się sprawdzić i zobaczyć, nad czym trzeba jeszcze popracować – powiedział rozgrywający Stali, Bartosz Starzyński.

 

Stal Gorzów Handball Cup rusza już w piątek o godzinie 17.00 i na pierwszy ogień gospodarz turnieju rozegra starcie pucharowe z Chrobrym Głogów. Czy uda się pokonać drużynę z Superligi i zawalczyć o zwycięstwo w całym turnieju? Tego dowiemy się już niedługo!

 

Poniżej prezentujemy pełny harmonogram rozgrywanych meczów i ceny biletów.

 

Piątek 13.01

Sesja 1:

17.00: Stal Gorzów – Chrobry Głogów (mecz Pucharu Polski)

19.00: Wybrzeże Gdańsk – MKS Kalisz

Sobota 14.01

Sesja 2:

10.00: Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów

12.00: Stal Gorzów – MKS Kalisz

Sesja 3:

16.00: MKS Kalisz – Chrobry Głogów

18.00: Stal Gorzów – Wybrzeże Gdańsk

 

Ceny biletów:

Wejściówki na każdą sesję – czyli dwa mecze turniejowe – w cenach 12 zł normalny i 8 zł ulgowy można zakupić w sklepie klubowym Stali w CH NoVa Park.

 

Mecz Pucharu Polski i tym samym pierwsza sesja turnieju – dla posiadaczy karnetów za okazaniem całosezonowej wejściówki.

 

Stal przygotowała również możliwość zakupu trzech wejściówkek za jednym razem w niższej cenie! Bilety na cały turniej w cenach 30 zł normalny i 20 zł ulgowy również można zakupić w sklepie klubowym.

 

Bilety ulgowe przysługują kobietom, emerytom i rencistom, młodzieży szkolnej oraz studentom do 25 roku życia za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Udostępnij