Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej dominacji zespołu Stal Bowling City Gorzów. Rywalizację otworzył Michał Wianecki, który w znakomitym stylu zakończył swój atak. Świetna postawa Marcina Kurysia w polu zagrywki sprawiła, że Stalowcy mogli cieszyć się z pięciopunktowej przewagi (5:0). W dodatku efektownym blokiem popisał się duet Wianecki/Mazur. Przy zagrywce Kurysia żółto-niebiescy wypracowali sobie aż dziesięciopunktową zaliczkę (10:0), dzięki temu mogli grać nieco spokojniej w pierwszej partii. Zawodnicy AWF-u 2 w tym secie nie stanowili zagrożenia – autowymi zbiciami i fatalnym przyjęciem zwiększyli dystans na korzyść Stal Bowling City Gorzów do 16:3. Prowadzenie Stalowców w meczu nie podlegało dyskusji. Nadal wyraźnie dominowali na parkiecie – po bloku Borek/Mazur było już 22:6! Ostatni punkt w tym secie zdobył Maciej Błoch, który skutecznie zaatakował z lewego skrzydła (25:8).

W drugiej partii niespodziewanie lepiej radziła sobie ekipa AWF-u 2 (0:3). Stalowcy szybko odpowiedzieli punktującą zagrywką Adama Borka oraz skutecznym atakiem na środku siatki w wykonaniu Daniela Zielińskiego (5:4). Przeciwnik podrażniony niepowodzeniem zaczął stopniowo odrabiać straty. Po znakomitych asach serwisowych to rywale mieli jeden punkt przewagi nad żółto-niebieskimi (7:8). Drużyna Stal Bowling City Gorzów miała swoje szanse na prowadzenie, jednak wtedy dawała o sobie znać niedoskonałość w zagrywkach (9:11). Stalowcy cierpliwie czekali na swoją szansę, a w wyjściu na prowadzenie pomógł im fenomenalny serwis Marcina Kurysia. Po chwili także Michał Wianecki popisał się pojedynczym blokiem i na tablicy wyników było już 17:12. Set numer dwa ponownie, jak w pierwszym, zakończył Maciej Błoch (25:15).

W trzeciej i ostatniej partii tylko przez chwilę walka toczyła się cios za cios (2:2). Szybko bowiem inicjatywę na boisku zaczęli przejmować siatkarze AWF-u 2, którzy dużo skuteczniej prezentowali się od Stalowców w polu serwisowym (2:6). Radość przeciwnika nie trwała długo, gdyż popełniali proste błędy – przy próbie ataku posyłali piłki w siatkę. Dodatkowo świetna postawa Wojciecha Mazura w polu zagrywki i skuteczny atak Michała Wianeckiego spowodowały, że Stalowcy bardzo szybko wyrównali stan rywalizacji (6:6). Żadna z drużyn nie poddawała się bez walki. Przez długi czas była zacięta rywalizacja punkt za punkt (17:17). Taki stan  utrzymywał się praktycznie do samego końca. Mecz zakończył Adam Borek kapitalnym asem serwisowym (26:24).

Stal Bowling City Gorzów – AWF 2 3:0

(25:8, 25:15, 26:24)