Impreza organizowana jest z uwagi na obchodzony w tym roku jubileusz 70. rocznicy powstania klubu Stali Gorzów. To doskonała okazja, by w wyjątkowych okolicznościach spotkali się ci, którym żużel leży na sercu. – Założeniem jest jak najwięcej balu w balu. Chcemy, by to była okazja, aby sponsorzy, przyjaciele, ale też kibice Stali Gorzów mogli się spotkać ze sobą, zintegrować. Zabawa, integracja, początek zbiórki na pomnik – to główne cele balu – powiedział nam Ireneusz Maciej Zmora.

Wspomniana zbiórka na pomnik dotyczy wielokrotnie wspominanego już monumentu Edmunda Migosia, legendarnego, niezwykle utytułowanego zawodnika gorzowskiego klubu. Odsłonięcie tego pomnika jest jednym z elementów obchodów 70-lecia. – Wtedy właśnie zaczniemy zbiórkę środków na ten monument. Kwota nie jest mała, bo szacowany koszt to 100 tysięcy złotych. Damy też możliwość nabycia miniaturek tego pomnika, których będzie maksymalnie 25 sztuk, a kosztować będą 5 tysięcy złotych każda. Na każdej wygrawerujemy nazwisko fundatora, które znajdzie się też na samym pomniku – zdradził prezes Stali.

Na balu nie zabraknie wyjątkowych gości. – Będzie też możliwość spotkania niektórych zawodników klubu. Udział w balu wezmą m.in. Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Pojawi się też trener Stanisław Chomski. Chcemy, aby to było spotkanie rodziny Stali Gorzów – zapewnił Zmora.

Jakiś czas temu żółto-niebiescy organizowali Bale Charytatywne. Wydarzenie, zaplanowane na 18 lutego, ma mieć jednak inną formę. – Bale, które były wcześniej, miały w swojej nazwie i charakterze bardzo mocno wyeksponowaną część charytatywną. I bardzo dobrze, bo pomoc trzeba nieść. Były jednak liczne głosy, że było za mało balu w balu i olbrzymią część czasu poświęcaliśmy na realizację zbiórki pieniędzy. Postanowiliśmy od tej formy odejść na rzecz większej ilości zabawy i integracji – wyjaśnił gorzowski włodarz.

Dołączyć może każdy, kto wykupi zaproszenie na bal i niech wszyscy się bawią – zachęcił na koniec Ireneusz Maciej Zmora, zapraszając tym samym wszystkich kibiców i przyjaciół.

W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie. Koszt uczestnictwa pary to 500 zł. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Balu Stali Gorzów.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego noclegu. Kontakt pod numerem telefonu: 505 111 888.

Miniaturka pomnika Edmunda Migosia

Udostępnij