Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów po imponującym pojedynku z Chrobrym Głogów awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Tym razem gorzowianie zagrają z rywalem z ligowej półki, Warmią Traveland Olsztyn.

 

Do niedawna nie wiadomo było jednak, kiedy mecz pucharowy zostanie rozegrany, ze względu na to, iż oficjalny termin narzucony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce wypadał na ligową kolejkę. Kłopoty z dojściem do porozumienia w kwestii dogrania terminu zostały już jednak zażegnane. – Termin 28 lutego ustaliliśmy my w porozumieniu z Warmią. Pierwszy termin, jaki zaproponowano był dla nas nie do przyjęcia, ponieważ wypadał tuż przed rozgrywkami ligowymi. I to nawet nie chodziło o to, że gralibyśmy co trzy dni mecz, ale obawiałem się, że coś się może wydarzyć, jakaś kontuzja, a przed pierwszym meczem nie chciałem, żeby coś nam przeszkodziło. Teraz może i trochę żałuję – powiedział szkoleniowiec gorzowskiej Stali, Dariusz Molski. – Zaproponowaliśmy kilka terminów, to były terminy wtorkowe, po meczach, ale na tyle długo po i na tyle wcześnie przed kolejnym spotkaniem, żeby można było ewentualnie dojść do siebie, bo nie ukrywam, będziemy tą odległość robili w jeden dzień. Tysiąc kilometrów w jeden dzień z przerwą na mecz – dodał trener żółto-niebieskich.

 

Gorzowianie do meczu 1/8 Pucharu Polski podejdą 28 lutego, czyli trzy dni po meczu z MKS-em Real-Astromal Leszno, a przed spotkaniem wyjazdowym z Nielbą Wągrowiec. Czy takie nagromadzenie trudnych spotkań daje Stali szansę na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy? – Na pewno są takie szanse. I tak jedziemy, żeby powalczyć o zwycięstwo – powiedział Molski. – Tak, jak już wspominałem, nie jestem zadowolony z losowania, ale tylko ze względu na to, że jedziemy 500 km w jedną stronę i że ten mecz przede wszystkim nie jest u nas. I nie z zespołem ekstraligowym, bo przegrać Puchar z zespołem ekstraligowym, a jeszcze z uczestnikiem ligi mistrzów, nie byłoby wstyd. A na pewno dla kibiców byłaby to duża gradka. Tak mi się marzy, dlatego spróbujemy powalczyć o kolejną rundę Pucharu, gdzie jest naprawdę wielkie prawdopodobieństwo, że ten mecz będzie u nas – wyjaśnił szkoleniowiec gorzowskiej Stali.

 

Czy gorzowianie mają szansę pokonać Warmię Traveland Olsztyn? O tym przekonamy się już niedługo, bowiem przedsmak zmagań pucharowych kibice Stali będą mogli poczuć podczas meczu ligowego z tą drużyną, który rozegrany zostanie już 18 lutego. A 1/8 Pucharu Polski już 28 lutego.

Udostępnij