Rozliczenie się z fiskusem to nasz obowiązek, a przekazanie 1 % podatku nic nas nie kosztuje. Sama procedura jest bardzo prosta. W składanym zeznaniu rocznym wystarczy wskazać organizację, którą chcemy wesprzeć, a 1 % podatku wybranemu przez nas podmiotowi przekazuje naczelnik Urzędu Skarbowego. Czyniąc to, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

 

– To super możliwość, bo wszyscy kibce mogą nas wspomóc. Te środki posłużą na nasz sprzęt czy np. odzież ochronną pod kevlar. Jest to również pomoc dla całej Stali, bo odciąży to nieco klubowy budżet. Sprzęt jest najdroższym elementem, ale do tego dochodzi właściwe odżywianie, przygotowanie nas do sezonu. W sezonie też nie jest lekko, bo trzeba kupować smary, oleje i inne akcesoria, bez których jazda jest niemożliwa – mówi junior żółto-niebieskich, Rafał Karczmarz.

 

Ideę przekazywania 1 % podatku na rzecz szkolenia juniorów w klubie chwali również Martin Vaculik: – To bardzo dobry pomysł. U nas na Słowacji też tak to działa i funkcjonujący w moim kraju Speedway Club Zarnovica również pozyskuje dodatkowe fundusze w ten sposób. To świetna sprawa, że ludzie mogą wspierać szkolenie młodzieży. To najważniejsze w życiu, by młodzi ludzie byli dobrze ukierunkowani. A sport jest bardzo dobrym kierunkiem, bo uczy dyscypliny i daje satysfakcję.

 

Hubert Czerniawski dodaje: – Na pewno jest to dobry pomysł i odciążenie dla klubu, ponieważ jest nas czterech, a sprzęt nie jest zbyt tani. Zachęcam fanów do przekazywania 1 % podatku, liczymy na Wasze wsparcie!

 

Szczegóły związane z przekazaniem 1 % podatku na rzecz Stali Gorzów znajdziecie w specjalnej zakładce na pasku menu.

 

Udostępnij