Jak dotąd przeciwnicy żółto-niebieskich w tym sezonie nie mają zbyt dużego szczęścia z pogoda. Odjechali zaledwie jedno spotkanie z Get Well Toruń, które wygrali różnicą 12 punktów, na własnym torze. Pozostałe mecze zdominowała pogoda. Tym samym o sile tej drużyny nie można zbyt wiele powiedzieć, bowiem trudno oceniać ją po odjechaniu jednego meczu. Sparta to jednak znane w Polsce i na świecie nazwiska, jak Tai Woffinden, Vaclav Milik, Andriej Lebiediew czy Maciej Janowski, który po słabym zeszłorocznym sezonie z pewnością będzie chciał pokazać, że nie zapomniał jak się jeździ na żużlu.

 

Gorzowianie są w troszeczkę lepszej sytuacji startowej, bowiem wygrali oba swoje mecze, które udało się w tym sezonie odjechać. Pokonali tym samym Get Well Toruń na MotoArenie, a następnie ROW Rybnik w Gorzowie. Podczas tych dwóch spotkań pokazali, że siła seniorska opiera się na pięciu, dość równo jadących zawodnikach. Oczywiście każdy boryka się ze swoimi problemami, jednak Stal to monolit, a każdy zawodnik może zastąpić kolegę z drużyny. Świetnie prezentuje się Przemysław Pawlicki i Bartosz Zmarzlik, a nieźle jedzie Niels Kristian Iversen. Różną formę prezentują Krzysztof Kasprzak i Martin Vaculik, ale każdy z nich przywozi istotne dla drużyny punkty.

 

Do Wrocławia żółto-niebiescy pojadą zmotywowani. Po tym, jak Sparta wróciła na przebudowany Stadion Olimpijski, niewielu zawodników miało okazję sprawdzić tam kąty, jednak to nie znaczy, że gorzowianie nie jadą z zamiarem zwycięstwa. Od zeszłego sezonu Stalowcy przyzwyczaili się już do fotela lidera ligi, toteż we Wrocławiu zawalczą o pełną pulę punktów.

 

Dodatkową motywacją dla wrocławskiego zespołu jest chęć rewanżu za zeszłoroczny półfinał, w którym gorzowianie zdecydowanie pokonali Spartę zarówno na ich, jak i na swoim torze.

 

Czy uda się zdobyć Wrocław? Czy Stal ma wystarczająco argumentów, by przeciwstawić się drużynie Rafała Dobruckiego?

 

O tym przekonamy się już w niedzielę! Start spotkania o godzinie 16:30!

 

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Niels Kristian Iversen
 3. Krzysztof Kasprzak
 4. Martin Vaculik
 5. Bartosz Zmarzlik
 6. Rafał Karczmarz

 

Betard Sparta Wrocław

 1. Tai Woffinden
 2. Andrzej Lebiediew
 3. Maciej Janowski
 4. Tomasz Jędrzejak
 5. Vaclav Milik

 

 1. Maksym Drabik

 

Początek meczu: 16:30 (transmisja nSport+ HD)

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz: Jacek Woźniak

Udostępnij