210 treningów w 3 lokalizacjach, a na nich ponad 140 zawodników. Aż trudno uwierzyć, że te imponujące liczby opisują sezon 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Szkółka z dnia na dzień rośnie w siłę, a zawodnicy grający pod egidą klubu, śmiało mogą powiedzieć, że wraz z trenerami Akademii tworzą razem jedną wielką piłkarską rodzinę.

Za nami kolejny sezon spędzony w barwach Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Byliśmy świadkami wspaniałych turniejów, niepowtarzalnych emocji i ulepszenia piłkarskich warsztatów podopiecznych naszego klubu, którzy czynnie uczestniczyli w turniejach Akademii. Poza udziałem w mikołajkowych rozgrywkach Stal Cup, nasi zawodnicy wzięli udział w licznych imprezach piłkarskich.

– Akademia z dnia na dzień rośnie w siłę. Za nami kolejny, niepowtarzalny sezon. Cieszę się, że pod egidą naszego klubu trenuje już około 150 młodych piłkarzy. Takie liczby to nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszej pracy – podkreśla koordynator klubu, Krzysztof Grzybowski

Akademia Piłkarska Stal Gorzów to przede wszystkim miejsce zbudowane z piłkarskich marzeń. Niemal każdy zawodnik klubu z dumą prezentuje herb Akademii i sumiennie uczestniczy w każdym treningu. Fundamentalną zasadą sztabu trenerskiego jest przede wszystkim zabawa i dobra atmosfera na treningu. Warto zaznaczyć, że Akademia Piłkarska Stal Gorzów to szkółka w pełnym tego słowa znaczeniu. Jej podstawowym celem nie jest wyławianie największych talentów z okolicy, a co za tym idzie dyskryminacja dzieci mniej uzdolnionych, ale i tych, których talent wymaga szlifowania lub który może się pojawić nieco później. To właśnie Akademia uczy gry w piłkę niemal każdego. Od tych, którzy na zajęciach po raz pierwszy mają styczność z futbolówką, po tych, którzy posiadają już doświadczenie w grze.

– Uczymy przede wszystkim pasji i miłości do piłki nożnej. Liczymy się z tym, że nie każdy kto opuści Akademię będzie zawodowym piłkarzem, jednak zależy nam przede wszystkim na tym, aby futbol stał się ich prawdziwą pasją. Wychowankiem Akademii jest się całe życie – mówi Krzysztof Grzybowski.

Osiągnięcia Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów w sezonie 2016/2017:

Udział w silnie obsadzonych turniejach w Baranowie pod Poznaniem
Zwycięstwo w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Santok
Zwycięstwo w turnieju Stal Cup (kategoria open)

Dziękujemy za każdą godzinę treningu, każde poświęcenie oraz Waszą radość i pasję, którą każdego dnia zarażacie swoich rówieśników! Życzymy Wam samych sukcesów i kolejnych niezapomnianych dni w naszej Akademii!

Udostępnij