Dla Szymona tor w Gorzowie na pewno jest sentymentalny, ponieważ w 2014 roku, właśnie na „Jancarzu” Woźniak wywalczył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski, stając na podium wraz z Piotrem Pawlickim oraz Bartoszem Zmarzlikiem.

 

Szymon jeszcze w tym roku nie miał okazji startować na naszym torze, jednak jego forma w zawodach indywidualnych oraz w zagranicznych ligach jest bardzo dobra. Co sam mówi o swojej dyspozycji w kontekście niedzielnego finału? – Podobnie jak trzy lata temu byłem w dobrej formie, ale nikt mnie w gronie faworytów nie stawiał, w tym roku na pewno też bez żadnego zbędnego ciśnienia czy presji będę podchodził do tych zawodów i postaram się po prostu pokazać wszystko, co potrafię i zobaczymy na ile to wystarczy. Mam nadzieję, że będę w stanie sprawić sobie i kibicom przyjemną niespodziankę – odpowiada zawodnik wrocławskiej Sparty.

Zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrza swojego kraju w stawce juniorskiej, jak i seniorskiej to dla każdego zawodnika niezapomniane wrażenia, wielka duma oraz zwieńczenie ciężkiej pracy. Jak Szymon wspomina zdobycie swojego złota podczas finału MIMP w Gorzowie? – Na pewno jedne z piękniejszych chwil w moim całym życiu, bo jednak dla takich chwil się pracuje, są wyrzeczenia, z którymi po drodze trzeba się zmierzyć. Właśnie takie momenty, jak wtedy w Gorzowie to jest na pewno najlepsza zapłata za to wszystko, co muszę podporządkować w swoim życiu – twierdzi zawodnik.

Szymona zapytaliśmy także o to, czy gorzowski tor jest dla niego jednym z tych bardziej lubianych, czy też nie, ponieważ każdy zawodnik lubi inne owale i nie każdemu dane miejsce pasuje. – Tor raczej lubiany, ale powiedziałbym wymagający. Jest to na pewno tor techniczny i zawodnik musi bardzo dobrze jechać, żeby przyjeżdżać z przodu, sprzęt musi być dobrze dopasowany, wszystko się musi zgrać w jedną całość, aby właśnie tutaj zrobić dobry wynik, ale tor generalnie należy do lubianych – wyjaśnia Szymon.

Na koniec poprosiliśmy Szymona, aby zachęcił kibiców do przyjścia na niedzielny finał! – Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców z całej Polski na finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie. Na pewno nie będziecie zawiedzeni! Warto być świadkiem wyłonienia nowego Mistrza Polski!

Udostępnij