www.stalgorzow.pl: Business Stal Club wybiera się w sobotę do Szczecina. W jakim celu i skąd pomysł o nawiązaniu współpracy?

Tomasz Michalski:– Pomysł narodził się w mojej głowie po bliższym zapoznaniu się ze specyfiką działania klubu biznesu „Silny Szczecin”. Jest to organizacja prowadzona przez Adama Grabowskiego. Wspólnie ustaliliśmy, że będzie to korzystna i ciekawa inicjatywa, by zbliżyć do siebie prężnie działające miasta i poszerzyć horyzonty swoim grupom biznesowym.

 

Czym właściwie jest „Silny Szczecin”?

– Silny Szczecin to organizacja zrzeszająca przedsiębiorców ze Szczecina i okolic, bardzo podobną do BSC Stali Gorzów. Organizują dla nich cykliczne spotkania, wspierają lokalny biznes, interesy zamykały się wewnątrz tej grupy. Różnicą jest zaś to, że Silny Szczecin nie jest związany z klubem sportowym, jest to odrębny odłam O podobnej działalności. Są to ludzie, którzy skupiają się bardziej na wspieraniu inicjatyw „no profits”, czyli interesują się losem schronisk, ostoi, interesują się losem zwierząt.

 

Co może dać firmom zgromadzonym przy BSC współpraca z Silnym Szczecinem?

– Przede wszystkim, jeśli chodzi o grupę biznesową Stali Gorzów, jest to poszerzenie horyzontów dla naszych przedsiębiorców, możliwość inawiązania współpracy Z FIRMAMI na terenie Szczecina. Tak naprawdę to jest główna idea, która przyświeca nam w połączeniu tych dwóch klubów biznesu.

 

No właśnie, a czy te kluby będą dążyć do tego, by połączyć się i stać się jedną organizacją?

– Nie mamy w planach połączenia się i do niego na pewno nie dojdzie. Niemniej, zakładamy współpracę na dłuższy czas, ale nie planujemy występować pod jedną nazwą.

 

Co będzie się działo w sobotę w Szczecinie?

– W sobotę w Szczecinie zostanie zorganizowany piknik tych dwóch klubów biznesu, w którym uczestniczyć będzie większość przedsiębiorców zrzeszonych przez oba podmioty, wraz z rodzinami. Przewidziane są atrakcje, konkursy, place zabaw dla dzieci, ale również odwiedzą nas zawodnicy Stali Gorzów. Będzie można dotknąć, przejechać się wraz z żużlowcem na maszynie żużlowej. Chcemy by dla wszystkich była to dobra zabawa, ale połączona z możliwością networkingu, nawiązania relacji, wymiany wizytówek i ogólnie pojętej współpracy. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

 

Jakie będą następne kroki w budowaniu atrakcyjności członkostwa w Business Stal Clubie?

– Uważam, że na dzisiaj organizacja Business Stal Club jest bardzo atrakcyjnym tworem dla wszystkich zgromadzonych w jej szeregach przedsiębiorców. Zbliżenie się zaś do Szczecina, jako dużego miasta, który dla naszych PARTNERÓW jest potężnym rynkiem i możliwość wejścia na ten rynek, jest wartością dodaną. Może to również działać w drugą stronę i szczecińskie firmy znajdą w Gorzowie możliwość własnego rozwoju . Na to chcemy się otworzyć, przez to chcemy zwiększyć atrakcyjność podejmowanych przez nas działań.

Udostępnij