Rafał Dobrucki (Sparta Wrocław) -Zawsze kilka kółek na takim torze się przydaje. Oczywiście warunki mogą się zmienić, jest to więc bardziej kwestia łapania kątów, niż dopasowywania sprzętu. Obaj nasi zawodnicy – zarówno Damian Dróżdż jak i Oskar Bober – pojechali dobrze. Szkoda defektu Oskara w pierwszym wyścigu, ale myślę, że on również pokazał dobry żużel i jesteśmy zadowoleni.

Stanisław Chomski (Stal Gorzów) -Zawody takie, jak DMPJ, nie są decydującym czynnikiem przy wybieraniem składu na mecze ligowe. Oczywiście dyspozycja zawodników na takich spotkaniach też ma wpływ na nasze postanowienia, jednak ich cel jest zupełnie inny. Nasi zawodnicy nie muszą dawać z siebie nie wiadomo czego, żeby zdobyć uznanie. Chłopacy mają ścigać się i wyciągać wnioski, żeby w przyszłości ustrzec się błędów, które dzisiaj popełnili. Nie chcemy tworzyć dzikiej rywalizacji o miejsce w składzie. Czy będą roszady? Zobaczymy. Przed nami trening, musimy porozmawiać też z zawodnikami o samopoczuciu, nastawieniu. Play-off to duża odpowiedzialność, ale główny ciężar mają na sobie seniorzy. Punkty młodzieżowców są niezmiernie ważne, bo bez nich nie bylibyśmy w miejscu, w którym teraz jesteśmy, ale nie chcemy obarczać ich zbyt dużą presją.

Damian Dróżdż (Sparta Wrocław) -Takie zawody traktuję jak najbardziej szkoleniowo. Można było trochę kątów” połapać, nie było jednak dzisiaj mowy o dopasowywaniu ustawień na mecz półfinałowy. Można było jednak sobie fajnie potrenować geometrię, zaobserwować, co dzieje się z torem po kilku czy kilkunastu biegach, więc wnioski na pewno wyciągniemy. Nie podchodzę inaczej do play-off’ów. W każdych zawodach staram się jechać tak samo dobrze, być przygotowanym i pokazywać się jak najlepiej.

Alan Szczotka (Stal Gorzów) -Mój start w meczach półfinałowych zależy od dyspozycji na treningach, zobaczymy, jak to wyjdzie. Dziś jestem z siebie zadowolony, zdobyłem komplet punktów i będę starał się jechać tak w każdych zawodach. Mam dużą wolę walki w Ekstralidze, ale sami nie wiemy jeszcze, kto z nas wystąpi w półfinałach.

Udostępnij