Mecze fazy play-off nie znają litości – tylko wygrany przechodzi dalej i może zawalczyć o największe polskie trofeum – tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Stal Gorzów w najbliższą niedzielę podejdzie do pierwszego starcia półfinałowego, które może zarówno przekreślić jak i dać szansę i nadzieję na wygraną w dwumeczu z bardzo trudnym i silnym przeciwnikiem – Betardem Spartą Wrocław.

 

Betard Sparta Wrocław to druga drużyna ligi po zakończeniu rundy zasadniczej. Specjaliści żużlowi są podzieleni – od tych, którzy mówią o spadku formy wrocławian, która miała się objawić w przegranym meczu z Falubazem Zielona Góra na zakończenie rozgrywek rundy zasadniczej, po tych, którzy stawiają spartan w świetle faworyta meczu ze Stalą Gorzów. Wrocławska drużyna niezaprzeczalnie ma wiele atutów. Po pierwsze własny tor i kibiców, którzy z pewnością stawią się tłumnie na Stadionie Olimpijskim. Po drugie pełen skład i brak poważnym kontuzji i urazów, co daje nie tylko przewagę sportową, ale także spokój. Z drugiej strony jednak presja faworyta pierwszego meczu, który odbyć powinien się w Gorzowie, ale przez zobowiązania stadionowe Wrocławia odbędzie się właśnie na Stadionie Olimpijskim, może sprawić, że w atmosferę drużyny wkradnie się nerwówka.

 

Perspektywa rewanżu w Gorzowie ma również dwa aspekty. Z jednej strony to gorzowianie będą mieli atut własnego toru i najlepszych kibiców w Polsce. Z drugiej jednak zawodnicy Sparty niejednokrotnie udowadniali, że gorzowski owal wyjątkowo im pasuje – Szymon Woźniak zdobywał tutaj tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, Tai Woffinden wygrał Grand Prix Polski zaledwie kilka dni wcześniej.

 

Wszyscy w Gorzowie pamiętają mecz we Wrocławiu w rundzie zasadniczej. Strata jednego z zawodników podstawowych już w pierwszej serii biegów i niesamowita końcówka, w której Stal przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Historia lubi zataczać koło, jednak tym razem Stal do meczu z wrocławską Spartą przystąpi od razu osłabiona brakiem Nielsa Kristiana Iversena. Czy jest szansa na powtórkę z rozgrywki w rundzie zasadniczej? Przekonamy się już w niedzielę!

 

Kto po meczu będzie bliżej meczu o Mistrzostwo Polski? Start spotkania o 16:30.

 

SPONSOR RUNDY FINAŁOWEJ:

Udostępnij