W 2008 roku Tomasz Gollob – ówczesny kapitan żółto-niebieskich – przekazał Fundacji „Serce na dłoni” 22 tysiące złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup respiratora dla 12-letniej Karolinki, która od dziecka jest przykuta do łóżka. Dziś Karolina ma prawie 22 lata. Respirator nadal pomaga jej żyć.

 

Rodzina Białonowiczów nie zapomniała o żużlowym mistrzu, gdy ten jest w potrzebie. Pani Wanda zgłosiła się do nadwarciańskiego klubu po ogłoszeniu informacji o Balu Charytatywnym na rzecz Tomasza Golloba. Rodzina chce przekazać na licytację dwa cenne przedmioty. Cenne nie pod względem materialnym, lecz symbolicznym.

 

– Karolina na lekcji zrobiła do przekazania na licytację ładny obrazek z kwiatkami i jednocześnie ofiarowuje figurki pięknych aniołów. Jeden przekażemy na licytację, drugi jest prezentem dla pana Tomka – mówi Wanda Białonowicz. 

 

Mama Karoliny ma nadzieję, że przekazane na licytację przedmioty znajdą swoich nabywców: – Może ktoś będzie wiedział, że ten anioł jest od tak ciężko chorego dziecka, któremu pan Tomasz darował życie i dalszy pobyt w naszym domu. Będziemy trzymać kciuki, by ta akcja się udała i żeby pan Tomasz miał środki na zakup sprzętu, który umożliwi mu przemieszczanie się i funkcjonowanie w codziennym życiu.

 

Bal Charytatywny dla Tomasza Golloba odbędzie się 3 lutego o godzinie 19:00 w auli Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej AWF przy ulicy Estkowskiego 13. Osoby zainteresowane dwuosobowymi biletami-cegiełkami w cenie 1000 złotych proszone są o kontakt z klubem pod numerem telefonu: 505 111 888. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku.   

Udostępnij