Sezon 2017 w wykonaniu grudziądzan nie był najgorszy, udało im się utrzymać w najlepszej lidze świata dzięki sportowej walce. Na swoim torze radzili sobie bardzo dobrze, na wyjazdach trochę słabiej.

Ubiegły rok dla ekipy Roberta Kempińskiego nie był do końca kolorowy. Musieli zmierzyć się z wypadkiem Tomasza Golloba, którego niestety nie zobaczymy w najbliższym czasie na torze.

Z drużyny odszedł Rafał Okoniewski, który podpisał kontrakt z Polonią Piłą. Grudziądzki team opuścili także Mike Trzensiok oraz Mateusz Rujner. Juniorzy zdecydowali się zakończyć swoją karierę w czarnym sporcie. 

Wierni barwom na kolejny sezon zostali Artem Łaguta – zawodnik z najwyższą średnią biegową w drużynie. Antonio Lindbaeck – kolejny z filarów żółto-niebieskich. Na pozostanie w Grudziądzu zdecydował się również Krzysztof Buczkowski oraz Krystian Pieszczek. W teamie zostaje także Niemiec – Kai Huckenbeck, który związał się z klubem w połowie 2017 roku.

Nowością w drużynie z kujawsko-pomorskiego jest były kapitan gorzowskiej Stali – Przemysław Pawlicki. Czy okaże się on wzmocnieniem dla grudziądzan? Przekonamy się!

Największą bolączką GKM-u mogą okazać się juniorzy. Ze „starej” kadry zostaje tylko Kamil Wieczorek, który już ścigał się na ekstraligowych torach. Z pomocą przyjdą mu Damian Lotarski oraz Dawid Wawrzyniak? Czy młodzi żużlowcy będą w stanie zdobywać punkty na rówieśnikach w biegach juniorskich? Odpowiedzi już niedługo.

Pierwsze starcie z Grudziądzem już 6 maja przy ul. Hallera! Na rewanż zapraszamy 1 lipca na Stadion im. Edwarda Jancarza!

 

Kadra

 

Seniorzy:

Artem Łaguta

Kai Huckenbeck

Przemysław Pawlicki

Krystian Pieszczek

Antonio Lindbaeck

 

Juniorzy:

Kamil Wieczorek

Dawid Wawrzyniak

Damian Lotarski

 

Trener/Manager: Robert Kempiński

Udostępnij