Zagrożeni spadkiem w ubiegłym roku torunianie w nadchodzącym sezonie postawili na spore roszady w swoim składzie. Jacek Frątczak zbudował w sumie całkiem nową drużynę. Jednak czy takie zmiany wyjdą im na dobre? Nie od dziś wiemy, że nazwiska na papierze nie jeżdżą, ale może w przypadku Aniołów będzie inaczej?

Na kolejny sezon w barwach Torunia zdecydowali się Paweł Przedpełski – wychowanek Torunia oraz Grzegorz Walasek. O punkty dla Aniołów powalczy Australijczyk Chris Holder – to będzie dla niego jedenasty sezon w drużynie z kujawsko-pomorskiego. Także jego utalentowany brat – Jack, którego zakontraktowano w ubiegłym sezonie, będzie reprezentował barwy żółto-niebiesko-białe.

Włodarze rozstali się z zawodnikami, którzy prezentowali w drużynie dosyć podobną formę. Mowa o Michaelu Jepsenie Jensenie oraz Adrianie Miedzińskim. Duńczyk zasilił szeregi Falubazu Zielona Góra. Wychowanek – Adrian Miedziński zdecydował się na historyczną zmianę barw i stał się częstochowskim Lwem. Natomiast najlepiej punktujący jeździec Get Well – Greg Hancock nie będzie występował w żadnym ekstraligowym klubie w nadchodzącym sezonie,  podjął decyzję o jeździe w drugiej lidze żużlowej i powrócił do Stali Rzeszów.

Podczas listopadowego okresu transferowego poznaliśmy trzy nowe nazwiska, które podjęły współpracę z toruńskim klubem. Jest to przede wszystkim Indywidualny Mistrz Świata – Jason Doyle. Australijczyk ostatnie sezony spędził w Falubazie. Dołączył także Duńczyk – Niels Kristian Iversen, który przez wiele sezonów reprezentował barwy gorzowskiej Stali. Kontrakt na ten sezon podpisał także Rune Holta, startujący do tej pory w Częstochowie.

Pomoc w zdobywaniu punktów może okazać także spore grono juniorskie. Jacek Frątczak musi liczyć przede wszystkim na Daniela Kaczmarka oraz Igora Kopcia-Sobczyńskiego. Jednak ma jeszcze do wystawienia takich zawodników jak Marcin Kościelski oraz Aleks Rydlewski.

Już ósmego kwietnia zobaczymy na torze podopiecznych Jacka Frątczaka w walce o punkty na stadionie im. Edwarda Jancarza! Rewanż obejrzymy pod koniec rundy zasadniczej – 26 sierpnia na Motoarenie!

Kadra

Seniorzy:

Chris Holder

Niels Kristian Iversen

Jason Doyle

Jack Holder

Rune Holta

Grzegorz Walasek

Paweł Przedpełski

 

Juniorzy:

Daniel Kaczmarek

Igor Kopeć-Sobczyński

Aleks Rydlewski

Marcin Kościelski

 

Trener/Manager: Jacek Frątczak

 

Udostępnij