Początek okresu przygotowawczego to zawsze trudny okres dla sportowców. Wypoczęci, ale i lekko rozleniwieni od wakacyjnej przerwy, Stalowcy ruszyli do boju i już w drugim tygodniu przygotowań wyjechali wspólnie do Dębna, by tam odbyć obóz kondycyjny. Ten ma się zakończyć mocnym turniejem, który będzie pierwszą okazją do gry kontrolnej dla naszych zawodników. – Trener od początku mówił, że będzie bolało i to też potwierdzam – boli, ale to na pewno tak powinno wyglądać, bo budujemy tutaj swoją siłę tak naprawdę do zimy, o ile nie na cały sezon. Jest bardzo, bardzo trudno, ale mimo zmęczenia dajemy z siebie 100 procent – powiedział kapitan żółto-niebieskich Oskar Serpina

 

Do Dębna Lubuskiego zjadą się nie byle jakie zespoły – Spójnia Gdynia, która drugi sezon będzie walczyła w Superlidze, Chrobry Głogów – uznana marka polskiej najlepszej ligi, Nielba Wągrowiec – niedoszły beniaminek tejże i Stal – młoda drużyna z wielkimi aspiracjami. – Dobrze nam znany Chrobry Głogów – wszyscy chyba pamiętają ten nasz pojedynek z Pucharu Polski z dwoma rozgrywkami w naszej hali – Superligowiec solidny, dobrze jest się z takim zmierzyć przed sezonem. Spójnia Gdynia to też znany nam zespół z naszych potyczek w I sezonie I ligi. Wyprzedzili nas tylko o jeden punkt w tamtym sezonie, a teraz obijają się po wyższej lidze. Silna, dobra ekipa. Nielby chyba nie trzeba przedstawiać, bo wszyscy ją znają. Te mecze też przeszły już do historii, bo przecież są zawsze również bardzo wyrównane i emocjonujące – opowiedział kołowy Stali.

 

Do gorzowskiego zespołu dołączyło całkiem sporo nowej krwi. Czy możemy się spodziewać, że – tak jak w minionych sezonach – gorzowska atmosfera i monolit na boisku mają szansę na powtórkę i w tym roku? – Chłopaki rewelacyjnie od początku wpisują się w naszą atmosferę – kto przychodzi do Stali, ten wie, że szatnia trzyma się razem, dogadujemy się i nowi o tym wiedzieli i chyba sobie wzięli to do serca. Czujemy się tak, jakby byli tu z  nami nie od dwóch tygodni, ale od dwóch lat – wyjaśnił kapitan gorzowskiej ekipy.

 

Gorzowianie swój pierwszy mecz rozegrają w sobotę, jako mecz otwarcia. Naprzeciw stanie Nielba Wągrowiec, której Stal ma ochotę się zrewanżować za zeszły sezon, w którym dwukrotnie lepsza okazywała się drużyna z Wielkopolski. Później – starcie tytanów – pojedynek zespołów z PGNiG Superligi. Wygrani z obu pojedynków spotkają się w meczu o Puchar, przegrani zagrają o trzecie miejsce. Emocje? Jasne. Walka? Tym bardziej! Nie może Was zabraknąć!

Udostępnij