Żółto-niebiescy mają bardzo intensywny weekend. W piątek zmierzą się z Fogo Unią Leszno, natomiast już w niedzielę odjadą spotkanie z tarnowską Unią.

Tegoroczny beniaminek okazał się nie być chłopcem do bicia. Pozyskanie przez władze klubu trzykrotnego mistrza świata – Nickiego Pedersena, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Pedersen jest niekwestionowanym liderem tego klubu oraz najlepiej punktującym zawodnikiem Ekstraligi, dlatego nie będzie łatwo przyjechać przed nim na domowym owalu. „Power” musi zazwyczaj liczyć na siebie, ponieważ jego doparowy Artur Mroczka nie do końca radzi sobie na torze i jest raczej zawodnikiem drugiej linii. Trzecim najlepszym jeźdźcem i dosyć dobrze punktującym jest Jakub Jamróg. Jamróg w parze z kolejnym Duńczykiem – Peterem Kildemandem są w stanie powalczyć o dobre punkty dla swojej drużyny. Oczywiście trzeba wspomnieć o stałym elemencie „Jaskółek”, czyli Kennethcie Bjerre, którego ujrzymy na torze wraz z juniorami. Bjerre, jako drugi zawodnik gospodarzy może w niedzielnym spotkaniu namieszać. Kluczowa dla tarnowian może być dyspozycja juniorów. Patryk Rolnicki oraz Dawid Knapik dopiero objeżdżają się w Ekstralidze i nie są mocnym punktem drużyny, jednak na swoim torze mogą czuć się pewniej.

Jeżeli chodzi o gorzowską Stal, może cieszyć fakt, iż Stalowcy wystąpią w pełnym składzie, ponieważ Szymon Woźniak jest już gotowy do jazdy po kontuzji, a jego punkty w drużynie są bardzo potrzebne. O ile o Bartosza Zmarzlika nie trzeba się martwić, o tyle martwiący jest maraton Krzysztofa Kasprzaka. Piątkowy mecz w Gorzowie, sobotnie GP Challenge w Landshut oraz niedzielny mecz w Tarnowie mogą mocno zmęczyć, jednak wierzymy w to, że Krzysztofowi nie sprawi to problemu i będzie czuł się na torze, jak u siebie, bo przecież spędził w tarnowskiej Unii kilka sezonów, tak samo jak Martin Vaculik, więc ich dyspozycja może być kluczowa dla wyniku meczu i walki o bonus. Na pewno jakiś punkt do dorobku ekipy Stanisława Chomskiego dołoży Grzegorz Walasek, który w parze z Kasprzakiem robi cuda. Na tle tarnowskich młodzieżowców, Rafał Karczmarz oraz Hubert Czerniawski wypadają o wiele lepiej i miejmy nadzieję, że i tak będzie w niedzielę.

Przypominamy, że pierwszy mecz z Unią Tarnów zakończył się wynikiem 53:37 dla gorzowian, a ostatnie starcie w Mościcach rozstrzygnęło się również na korzyść żółto-niebieskich 48:42. Czy tym razem będzie podobnie i Stalowcy będą się cieszyć z kolejnego wyjazdowego zwycięstwa? Przekonamy się już w niedzielę o 17:00!

 

Awizowane składy

Cash Broker Stal Gorzów
1. Martin Vaculik

2. Szymon Woźniak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Grzegorz Walasek
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Hubert Czerniawski

Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Nicki Pedersen

10. Artur Mroczka
11. Jakub Jamróg
12. Peter Kildemand
13. Kenneth Bjerre
14. Dawid Knapik
15.Patryk Rolnicki


Sędzia: Remigiusz Substyk

Transmisja: rezerwa TV

Udostępnij