Dwunastu Ekstraligowców, trzech reprezentantów Nice 1. Ligi Żużlowej oraz rodzynek w postaci zawodnika Ostrovii – tak prezentuje się się obsada finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę aktualni drużynowi złoci medaliści będą gościć na swojej domowej twierdzy elitę polskiego speedwaya.

Wśród tej śmietanki ciężko tak naprawdę wskazać faworyta. Aktualny mistrz, Szymon Woźniak, jest na etapie rekonwalescencji po ostatniej kontuzji. Mimo wszystko nie należy ignorować jego obecności. Stalowiec, który w ubiegłym sezonie nie wyróżniał się niczym spośród innych zawodników, podczas finału w Gorzowie przywiózł za swoimi plecami takie nazwiska jak Dudek, Pawlicki czy Hampel. Odgórne spisywanie go na straty mogłoby skończyć się kolejnym, sporym zaskoczeniem. 


Optymistyczną zapowiedzią jest również aktualna dyspozycja Bartosza Zmarzlika. Wychowanek gorzowskiej Stali aktualnie lideruje w statystykach Ekstraligi. Dopiero kilka pozycji później znajduje się młody i szybko rozwijający się Maksym Drabik. Warto nadmienić, że razem z Danielem Kaczmarkiem i Bartoszem Smektałą, są jedynymi juniorami w stawce.

Zdeterminowany do zdobycia czwartego już tytułu Indywidualnego Mistrza Polski może być Janusz Kołodziej. Popularny „Koldi” niedawno w Landshut genialną jazdą zapewnił sobie powrót do Grand Prix. Rozpędzony po meczach w Gorzowie i Zielonej Górze, może mieć chrapkę na kolejny sukces, a fakt, iż finał rozgrywa się na torze jego obecnej drużyny, może sprawić, że będzie nie do zatrzymania.

Emocjonujący wyścig po czapkę Kadyrowa rozpocznie się w najbliższą sobotę o 19 na stadionie im. Alfreda Smoczyka. 
 

Lista startowa:

1. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
3. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
5. Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
8. Szymon Woźniak (Cash Broker Stal Gorzów)
9. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
10. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
11. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
12. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
13. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
14. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
15. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 

17. Marcin Nowak (Car Gwarant Start Gniezno)
18. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów)

Udostępnij