Gorzowianie są w trakcie najtrudnieszego okresu w sezonie – cyklu przygotowawczego, w którym dążą do zgrania się z nowymi zawodnikami i przypomnienia sobie starych kątów hali. Dodatkowo szczypiorniści nabywają siły i wytrzymałości. Dla niektórych zawodników Stali start w ten sezon jest jednak jeszcze trudniejszy – w końcówce minionego sezonu nabawili się kontuzji i teraz prócz formy, muszą dojść do pełnej sprawności. Między innymi w takiej sytucji jest Mateusz Stupiński. Czy problemy z łąkotką to już przeszłość? – Nie ma już śladu po kontuzji. Z tego miejsca chciałbym podziękować doktorowi Sławkowi Dziobiakowi i chłopakom z Rehakompleks, a także naszemu klubowemu fizjoterapeucie Krzyśkowi (Korbankowi – dop. red.) za pomoc w dojściu do pełnej sprawności i danie mi możliwości trenowania już na pełnych obrotach razem z chłopakami od początku sezonu – powiedział Stupa.

 

Gorzowianie sprawdzają swoje możliwości na tak silnych rywalach, jak to tylko możliwe i właśnie dlatego w najbliższy piątek udadzą się na sparing do Lubina, by tam pograć z mocnym, superligowym rywalem. Dlaczego mecze sparingowe są ważne? – Każdy sparing przed sezonem jest bardzo pożyteczny, ponieważ doszło do nas czterech nowych zawodników i musimy jak najszybciej znaleźć wspólny język na boisku. Oczywiście, najlepiej grać z mocniejszymi drużynami i równać do nich, ale do każdego meczu podchodzimy tak samo, obojętnie czy rywal jest z Superligi, czy z II ligi. Z szacunkiem, ale bez kompleksów – zaznaczył Mateusz. Główny strzelec Stali z zeszłego sezonu i egzekutor rzutów karnych twierdzi, że okres przygotowawczy nie jest mniej ważny od meczów w sezonie – Teraz w okresie przygotowaczym dużo ćwiczymy w różnych ustawieniach, przeróżne warianty, żeby wkomponować właśnie tych nowych, a sparingi traktujemy tak samo poważnie i podchodzimy do nich w ten sam sposób, co do meczów ligowych – dodał.

 

Z kim tak naprawdę przyjdzie się zmierzyć Stali w piątek? Jaka jest siła Zagłębia, czyli 9 drużyny najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce?Zagłębie w tym roku odmłodziło trochę skład, ale to solidny ligowiec z ambitnymi planami na ten sezon, z bardzo dobrym trenerem, więc bardzo fajnie będzie się sprawdzić na ich tle – skwitował Stupiński.

 

Stal ten sparing rozegra w piątek 24.08 o godzinie 17.00. Wygra ekipa wielokrotnego reprezentanta i medalisty Mistrzostw Świata, Bartłomieja Jaszki czy byłego bramkarza i świetnego specjalisty Dariusza Molskiego?

Przekonamy się niedługo! Na relację live zapraszamy na facebookowy profil Stali!

 

Udostępnij