Stanisław Chomski to były żużlowiec i trener-specjalista podchodzący z miasta nad Wartą i cieszący się tutaj szacunkiem oraz sympatią kibiców Stali Gorzów. Gdy powracał do prowadzenia klubu w maju 2015 roku był jedyną nadzieją ówczesnego mistrza Polski na ratowanie się przed spadkiem z ligi. Gorzowska drużyna z nim podniosła się z kolan i ostatecznie uniknęła baraży z pierwszoligowymi drużynami i mogła myśleć o kolejnych sukcesach, które przyszły już rok później – Chomski pierwszy raz w swojej karierze trenerskiej zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski i od tej pory Stal nie schodzi z podium rozgrywek najlepszej ligi świata. W tym sezonie ponownie drużyna znad Warty odnosi sukcesy, czego pewien jest sternik gorzowskiego klubu. – Plan na ten sezon został wykonany, jesteśmy w play-offach. Od trzech sezonów w rundzie play-off gościmy nieprzerwanie, a to właśnie trener Stanisław Chomski prowadził w tym czasie Stal Gorzów. Przez ostatnie dwa lata byliśmy również na podium rozgrywek PGE Ekstraligi. W związku z tym, jesteśmy zadowoleni z współpracy,  bardzo ją doceniamy i dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu o kolejne dwa sezony – powiedział Ireneusz Maciej Zmora.

 

O tym, że rozmowy przebiegły bez większych problemów, zapewnił trener gorzowskiego zespołu. – Jeżeli dwie strony są zainteresowane współpracą i znajdą zbieżne kierunki pracy i cele do zrealizowania, to siadają do stołu i dogadują tę sprawę. Dwie strony były zdecydowane, żeby to załatwić pozytywnie. Była wola ze strony klubu, czyli prezesa, ja też widzę siebie w Stali Gorzów, więc nie było przeszkód – wyjaśnił szkoleniowiec gorzowskiego zespołu.

 

Jak wspomina Stanisław Chomski, praca dla klubu znad Warty to dla niego coś wyjątkowego ze względu na fakt jego pochodzenia z Gorzowa. – Jestem gorzowianinem. Zawsze, nawet pracując gdzieś indziej, człowiek spoglądał na miejsce drużyny gorzowskiej, a że dano mi szansę ponownego prowadzenia gorzowskiego zespołu 3 lata temu, to z niej skorzystałem. Teraz pojawiła się kolejna szansa przedłużenia kontraktu i współpracy, z czego bardzo się cieszę – opowiedział.

 

Trenerowi Chomskiemu i drużynie życzymy kolejnych sukcesów w Stali, by te dwa sezony okazały się równie owocne, co poprzednie.

Udostępnij