Po raz ósmy gorzowski tor będzie gościł szesnastu najlepszych zawodników świata. Ogromne zainteresowanie zawodami zapowiada tłumy, a zawodnicy zacierają ręce na jedną z ostatnich rund w tegorocznym sezonie. Ogromne nadzieje mają szczególnie polscy kibice. Fredrik Lindgren, znajdujący się obecnie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, jest na chwilę obecną niedysponowany po ostatnim ekstraligowym meczu – w kraksie ucierpiał bowiem jego kciuk. Szwed znajduje się obecnie w hiszpańskiej Gironie, by jak najszybciej wyleczyć kontuzję, jednakże jego sobotni występ nadal stoi pod znakiem zapytania. Daje to dużą szansę Maciejowi Janowskiemu oraz Bartoszowi Zmarzlikowi, którym brakuje do Lindgrena zaledwie kilku punktów.

Mimo iż „F-16” na swoim domowym owalu czuje się jak ryba w wodzie, to odkąd dołączył do cyklu Grand Prix, pomyślności podczas tej rundy brakuje. Być może jest to presja, być może zwykły pech – Bartosz Zmarzlik nie musi jednak stanąć w sobotę na podium, by znaleźć się w ścisłej czołówce klasyfikacji.

O ile za Fredrikiem Lindgrenem robi się ciasno, o tyle zeszłoroczny zwycięzca Grand Prix w Gorzowie, Tai Woffinden, może czuć się coraz bezpieczniej. Dwucyfrowy wynik w każdej rundzie umocował go na przodzie tabeli z prawie dwudziestopunktową przewagą. Najprawdopodobniej Brytyjczyk powiększy dystans dzielący go z resztą stawki. Jego występy na stadionie im. Edwarda Jencarza z ostatnich kilku lat wskazują, iż ten tor mu sprzyja. Od 2013 roku za każdym razem podziwia wiwatujących kibiców z perspektywy podium, a nie parku maszyn. 

Do swojej formy powoli powraca lider Stali, Martin Vaculik. Słowak wracając po ciężkiej kontuzji, przez trzy turnieje szukał formy i umacniał się. W Horsens, Hallstavik i Cardiff zdobył łącznie jedynie pięć punktów. Jakież było zdziwienie jego krytyków, gdy w Mallili wystąpił w finale. Nie stanął co prawda na podium, ale zaliczył solidny powrót do gry po tylu przeciwnościach losu.

Klasyfikacja cyklu GP:

 1. Tai Woffinden 91
 2. Fredrik Lindgren 74
 3. Maciej Janowski 70
 4. Bartosz Zmarzlik 69
 5. Emil Sajfutdinow 62
 6. Patryk Dudek 56
 7. Greg Hancock 56
 8. Artem Łaguta 53
 9. Matej Zagar 50
 10. Nicki Pedersen 46
 11. Jason Doyle 44
 12. Chris Holder 43
 13. Przemysław Pawlicki 27
 14. Craig Cook 21
 15. Martin Vaculik 17

 

W piątek o 17 zapraszamy na oficjalny trening przed zawodami (wejście za okazaniem programu zawodów). Wejście na stadion od ulicy Jasnej.

Natomiast w sobotę już o 17:10 zapraszamy na sesję autografową z udziałem Mateja Zagara, Przemysława Pawlickiego, Craiga Cooka i Szymona Woźniaka.

Program zawodów do nabycia w cenie 15zł.

Przypominamy, że cały czas dostępne są wejściówki na miejsca stojące (85zł) oraz na sektor VIP (700zł).

Udostępnij