Gorzowianie w sobotę o 12.00 rozpoczną rozgrywki Pucharu Polski, grając pierwszy mecz w turnieju, w którym pojawią się aż cztery drużyny z lubuskiego – prócz Stali będzie gospodarz turnieju, KU AZS UZ, UKS Trójka Nowa Sól oraz TS ZEW Świebodzin. Turniej rozpocznie się od meczu gospodarzy z ekipą z Nowej Soli, zaś później zagrają gorzowianie i świebodzinianie. Zwycięzcy powalczą o pierwsze miejsce i szczebel centralny, dwa przegrane zespoły zawalczą o 3 miejsce w turnieju i województwie. Jak gorzowianie podchodzą do tego spotkania? – W tym roku przede wszystkim chcemy wygrać ten turniej i pokazać wszystkim, a zwłaszcza sobie samym, że jesteśmy najlepsi na lubuszczyźnie, a później? Dojść jak najwyżej – powiedział krótko Adrian Turkowski, prawy rozgrywający gorzowskiego zespołu.

 

Gorzowianie wiedzą już, że pierwszym rywalem będzie II ligowy zespół ze Świebodzina. Mimo małej wiedzy na temat tej drużyny, bowiem nie gramy z nimi na co dzień, gorzowscy zawodnicy przygotowują się do tego spotkania na poważnie. – Przygotowujemy się normalnie, jak w tygodniu przed meczem ligowym. Nic nie zmieniamy, bo wiemy, na co nas stać. Co wiem o Świebodzinie? Wiem, że grają w II lidze i, że gra tam kilku chłopaków z Zielonej Góry. Składu nie znam zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że z nimi wygramy – wyjaśnił Turkowski. Czy Stalowcy czują się pewni swego jeszcze przed meczem? – Wydaje mi się, że podejdziemy do nich z pełnym szacunkiem i postaramy się wygrać, prezentując się jak najlepiej – dodał.

 

Gorzowianie w tym roku poprzez zmianę podziału I ligi na trzy grupy zamiast dwóch, zostali pozbawieni spotkań derbowych. Teraz jednak będzie okazja ku temu, by takie derby rozegrać już o stawkę. Co znaczą derby dla naszych zawodników? – Słysząc derby myślę dużo walki, trzaskanie kości i to, ze nikt nie będzie odpuszczał w tych meczach, bo to są mecze, w których każdy chce pokazać, że jest lepszy – wyjaśnił Turkowski.

 

Gorzowianie weszli już w startowy rytm treningowy i czują się ze sobą coraz lepiej. Coraz częściej piłka trafia do bramki, a zawodnicy wspierają się wspólnie na każdej pozycji. Czy to już optymalna forma naszego zespołu? – Myślę, że z dnia na dzień jest coraz lepiej i, że pokażemy w lidze i na Pucharze na co nas stać. Jesteśmy coraz bardziej zgrani i coraz lepszy z tego wychodzi zespół – zakończył Turkowski.

 

Początek meczu Stalowców w sobotę już od godziny 12.00. Na relację video-live zapraszamy na nasz fanpage na facebooku!

 

Harmonogram gry:

10.00 KU AZS UZ Zielona Góra – UKS Trójka Nowa Sól

12.00 Stal Gorzów – TS ZEW Świebodzin

14.00 – Mecz o III miejsce

16.00 – mecz o I miejsce.

Udostępnij