Do miasta nad Wartą przyjadą cztery ekipy z PGE Ekstraligi. Dodatkowo uczestnikami zawodów będą trzy drużyny na co dzień jeżdżące na zapleczu najlepszej ligi świata. Oczy miejscowych kibiców będą z pewnością zwrócone na gospodarzy. Przed „żółto-niebieskimi” ogromna szansa na wywalczenie drugiego już medalu w sezonie 2018, jeśli chodzi o zawody juniorskie. Na północy województwa lubuskiego miał już bowiem miejsce finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który miejscowi ukończyli na drugim miejscu. W porównaniu z tamtymi zmaganiami, dla Stali Gorzów punktów nie będzie zdobywał Hubert Czerniawski, który nabawił się kontuzji w spotkaniu ligowym. Pojedzie natomiast Alan Szczotka, który wraz z Rafałem Karczmarzem i Mateuszem Bartkowiakiem będzie chciał powalczyć o najwyższe cele. Impreza rozgrywana w lipcu padła wtedy łupem Fogo Unii Leszno. „Byki” w najbliższy czwartek również pojawią się na obiekcie przy ulicy Śląskiej i na pewno zaliczani są do grona faworytów. W zmaganiach wystartuje między innymi Dominik Kubera, świeżo upieczony Indywidualny Mistrz Europy Juniorów. Groźni mogą być także torunianie, gdzie liderem jest Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski, Daniel Kaczmarek. Wspomagać będą go Igor Kopeć-Sobczyński i Marcin Kościelski. Rezerwowym jeźdźcem u „Aniołów” będzie z kolei Aleks Rydlewski. Ostatnią drużyną, która w sezonie 2018 ścigała się w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju nad Wisłą jest Grupa Azoty Unia Tarnów. „Jaskółek” z nie będzie jednak można lekceważyć.

 

Swoje trzy grosze będą również chciały wtrącić ekipy pierwszoligowe. Pomimo tego, że juniorzy z Rybnika, Gniezna i Gdańska nie rywalizują z najlepszymi żużlowcami na świecie, nie mogą być spisywani na starty. W szeregach „Rekinów” ujrzymy na przykład Roberta Chmiela, czyli reprezentanta naszego kraju w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. W składzie Zdunek Wybrzeża pojawia się nazwisko Karola Żupińskiego, juniora uważanego za jednego z największych talentów w stolicy Pomorza. Stawkę uzupełni Aforti Start Gniezno z Norbertem Krakowiakiem, który w przeszłości startował w PGE Ekstralidze oraz nieobliczalnymi Maksymilianem Bogdanowiczem i Damianem Stalkowskim.

 

Dodatkowego smaczku imprezie dodaje fakt, iż takiego turnieju w Gorzowie dawno nie było. Ostatni raz na Stadionie imienia Edwarda Jancarza najlepsi juniorzy w Polsce o medale DMP rywalizowali w 1995 roku. Początek wrześniowych zmagań zaplanowany został na godzinę 17:00.

 

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów:
1. Rafał Karczmarz
2. Mateusz Bartkowiak
3. Alan Szczotka

Aforti Start Gniezno:
4. Norbert Krakowiak
5. Maksymilian Bogdanowicz
6. Damian Stalkowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
7. Dominik Kossakowski
8. Karol Żupiński
9. Marcin Turowski

ROW Rybnik:
10. Lars Skupień
11. Robert Chmiel
12. Przemysław Giera

Fogo Unia Leszno:
13. Dominik Kubera
14. Wiktor Trofimow
15. Szymon Szlauderbach

Grupa Azoty Unia Tarnów:
16. Patryk Rolnicki
17. Dawid Rempała
18. Mateusz Cierniak

Get Well Toruń:
19. Igor Kopeć-Sobczyński
20. Daniel Kaczmarek
21. Marcin Kościelski
28. Aleks Rydlewski

 

Wejściówki na w/w zawody do nabycia od środy w sklepie klubowym NoVa Park oraz w dniu zawodów w kasach stadionowych.

Bilety w cenie 15zł (bez podziału na ulgowe i normalne). Posiadacze karnetów wstęp za okazaniem całorocznej wejściówki. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Uwaga! Dla kibiców udostępnione zostaną sektory na prostej przy starcie – od 18 do 21. Wejście od strony ul. Jasnej. Miejsca nadrukowane na karnetach nie obowiązują.

Program zawodów w cenie 2zł.

Udostępnij