Pierwsza połowa spotkania to bojaźliwość i ospałość gorzowskiego zespołu. Wysoka obrona GKS-u w formacji 3-3 sprawiła gorzowianom problem, bowiem Stalowcy poruszali się po boisku z ogromną niepewnością i brakiem zdecydowania, a to było napędową wodą na młyn dla Dorsza i spółki. Gorzowianie co prawda nie pozwalali akurat liderowi i kapitanowi GKS-u za mocno rozwinąć skrzydeł, ale brakowało w ich grze zdecydowania i mocniejszego dojścia w obronie. Żółto-niebiescy pierwszą część połowy prowadzili, jednak później pozwolili gospodarzom na przeskoczenie się o dwie bramki i zgotowali sobie nerwową końcówkę pierwszej części gry. Na szczęście na przerwę schodzili zachowując status quo, chociaż z nietęgimi minami, bowiem nie funkcjonowały tak jak powinny ani atak ani obrona.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna. Do robiącego różnicę w bramce od 20 minuty Nowickiego dołączyła szczelna obrona i mocne przesuwanie się oraz dojścia do zawodników gospodarzy, którym mocno utrudniło to życie. Gorzowianie nie mylili się też zbyt często w ataku, którym kierował i dysponował Tomasz Gintowt. Jak już nas przyzwyczaili, świetnie rzucali Mateusz Stupiński czy Adrian Turkowski, a swoje „trzy grosze” do zdobyczy bramkowej dołożyli także Chełmiński, Serpina, Smolarek i Pietrzkiewicz. Atak nie byłby jednak możliwy, gdyby nie naprawdę szczelna obrona, w której królowali dwaj gorzowscy kołowi czy wspomniany Chełmiński, ale także Bronowski czy Gałat oraz drugi z braci Smolarków. Najwięcej problemów było w końcówce, gdy gorzowianie przez chwilę grali w czwórkę w polu, jednak byli skuteczni i – mimo że nie udało się rzutów Żukowa obronić – to dorzucanie własnych bramek pozwoliło utrzymać przewagę i wygrać to spotkanie.

Stal Gorzów: 30 (12)

Marciniak, Nowicki, Jaśko – Stupiński 9 (2/2), Turkowski 6, Gintowt 4, Chełmiński 4, Serpina 2, Marcin Smolarek 2, Pietrzkiewicz 2, Kłak 1, Mariusz Smolarek, Bronowski, Pedryc, Maćkowski, Gałat.

Kierownik: Łukasz Bartnik

Fizjoterapeuta: Krzysztof Korbanek

Kartki: Serpina, Pietrzkiewicz

Kary: Serpina (2), Pietrzkiewicz, Smolarek Mariusz, Kłak, Turkowski