www.stalgorzow.pl: Paweł, jak Ci się podobał doping w hali przy Szarych Szeregów podczas poprzedniego meczu?

– Bardzo mi się podobał, byłem pozytywnie zaskoczony! W Gdyni nie było aż takiego dopingu, a tutaj hala żywo reagowała cała, był Klub Kibica, który niósł nas. Dzięki nim udało nam się wygrać. Wiem, że w trudnych momentach zawsze nas wspierają.

 

Przed nami spotkanie z Sokołem z Kościerzyny. Czy to będzie trudny mecz?

– To będzie bardzo trudny mecz. Jest to silny fizycznie zespół, wzmocniony środkowym z Gdyni, Borysem Brukwickim. Jest to chłopak, który ma bardzo dobry zwód, potrafi rzucić z biegu. Miałem okazję grać z nim przez dwa lata. Kołowy – Sergiusz Dworaczek – też z Gdyni, mniej doświadczony, ale równie silny. Potrafi zrobić robotę i się dobrze ustawić. Maciek Reichel już od kilku lat ciągnie ten zespół i właściwie cała gra opiera się na nim. Młode skrzydła, mocno biegające. Grają w pierwszej lidze już kilka sezonów, bardzo podobnym składem z niewielkimi zmianami. Łatwo nie będzie, a może być ciekawie dla oka.

 

Jak wyglądały przygotowania pod względem tego rywala?

– Tak jak do każdego innego. Analizowaliśmy grę przeciwnika, ustawiliśmy pod nich obronę i atak.

 

Jaki cel stawiacie sobie na ten mecz?

– Oczywiście wygrać. Innego celu nie zakładamy i myślę, że dzięki kibicom uda się go zrealizować.

 

Jak sam wspomniałeś, trenowałeś z niektórymi zawodnikami Sokoła. To Ci pomaga czy przeszkadza?

– Właściwie są dwie strony medalu. Znamy siebie nawzajem, znamy nasze mocne strony, które możemy niwelować, ale także znamy swoje słabe punkty. Trzeba wiedzieć jak to wykorzystać. Myślę, że z Borysem znamy się bardzo dobrze, więc na pewno nie będzie łatwo zarówno mi, jak i jemu.

 

Co może pomóc w osiągnięciu sukcesu?

Na pewno twarda gra w obronie, bo to będzie trudny mecz przede wszystkim w tym elemencie. Kibice, którzy będą nas wspierać. Musimy też poprawić skuteczność.

 

Chciałbyś dodać coś od siebie?

– Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na mecz w sobotę z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. Będzie to fajny, twardy pojedynek, widowiskowy i ciekawy dla oka, Prosimy o Wasze wsparcie!

 

Udostępnij