Ciężko było wygrać spotkanie, w którym rywale byli o kilka, kilkanaście lat starsi, bardziej doświadczeni oraz kilkadziesiąt kilogramów ciężsi. To siła i waga zadecydowały o wyniku spotkania, stawiając podopiecznych Janusza Szopy na przegranej pozycji.

Początek pierwszej połowy był bardzo dobry w wykonaniu gorzowskiej młodzieży. Grali jak równy z równym, co było sporym zaskoczeniem. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i ekipa z Gorzyc Wielkich przejęła inicjatywę. Końcówka pierwszej połowy zadecydowała, z jakimi humorami oba zespoły będą schodzić do szatni. Stalowcy stracili pięć bramek z rzędu. Na przerwę goście zeszli z przewagą ośmiu bramek.

Druga polowa również rozpoczęła się równo. Przewaga nie powiększała się do 40. minuty. Dopiero po 10 minutach młodzi i waleczni szczypiorniści ze Stali lekko się zdekoncentrowali i Patryk Jaśko musiał częściej wyjmować piłkę z własnej siatki. Janusz Szopa próbował niemalże wszystkich wariantów, by odwrócić losy meczu jednakże goście byli nie do pokonania. Wygrali z przewagą 13 punktów. Mimo to rezerwy Stali pokazali się z bardzo dobrej strony. Rewelacyjne spotkanie w bramce rozegrał Patryk Jaśko, który momentami bronił jak szalony. W ataku cenne bramki rzucił Rafał Renicki . Co więcej bardzo dobry moment miał Konrad Kolasa, który w końcówce spotkania jak rzucał, to do bramki.

Wyniki:

Stal Gorzów 22 (9)

Jaśko, Hulanicki – Renicki 8, Szopa 4, Kolasa 3, Trzciński 3, Olejniczak 2, Szembek 1, Gniatkiewicz 1, Rzewiński, Malarek

Trener: Janusz Szopa

Kartki: Trzciński

Kary: Trzciński, Szopa, Szembek, Malarek, Gniatkiewicz

Karne: 1/2

 

SPR Gorzyce Wielkie 35 (17)

Marciniak 1, Cieślak – Dutkiewicz Paweł 14, Jedwabny 5, Wojciechowski 4, Piosik 3, Aleks 3, Dutkiewicz Krzysztof 3, Klara 2, Jaruzel

Trener: Paweł Dutkiewicz

Kartki: Dutkiewicz Krzysztof

Kary: Piosik 2, Jaruzel, Jedwabny, Wojciechowski, Dutkiewicz Krzysztof

Karne: 2/3

Sędziowie: Dobek Sławomir (Zielona Góra) i Ciślik Ramigiusz

Udostępnij