Wczoraj w Bydgoszczy odbył się turniej piłkarski na rzecz Tomasza Golloba. Swoją reprezentację wystawiła gorzowska Stal, która chętnie skorzystała z zaproszenia organizatorów.

– W takich sytuacjach nie można być obojętnym na cierpienie naszego mistrza. Formuła turnieju to udział drużyn piłkarskich, złożonych z zawodników i mechaników klubów ekstraligowych oraz gwiazd innych dyscyplin sportu. 12 zespołów, po 6 w grupie. Zespoły zajmujące 1. i 2. miejsce grały w finale. Stal Gorzów uzyskując dwa remisy, dwa zwycięstwa i jedną porażkę uplasowała się na trzecim miejscu w grupie – relacjonuje trener Stali Gorzów, Stanisław Chomski.

„Stanley” dodaje, że sam wynik nie był w całej inicjatywie najważniejszy, a spotkanie się we wspólnym gronie i niesienie pomocy: – Tomasz Gollob nie krył wzruszenia, że jest tak wielki odbiór i że tyle osób wspiera go w walce o powrót do zdrowia. Ciekawostką tej imprezy było przekazanie życzeń walki o zdrowie byłych rywali z toru, jak: Hans Nielsen, Erik Gundersen, Mark Loram, Billy Hamill, Emil Sajfutdinow czy Jason Crump. Ciepłe słowa do Mistrza skierowali również: Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Sławomir Szmal, Sebastian Mila i prezydent Bydgoszczy.

Gorzowski szkoleniowiec zdradził, że najbardziej wzruszyły go wspomnienia Piotra Protasiewicza, który podzielił się emocjami, które towarzyszyły mu podczas wspólnych startów z Tomaszem Gollobem.

Udostępnij