Pierwszą z trzech drużyn, które przedstawimy to Gwardia Koszalin, czyli drużyna, która występuje razem z gorzowskimi szczypiornistami w I lidze. Zespół ten znamy jest armii Dariusza Molskiego bardzo dobrze, bowiem Stal Gorzów zagrała trzy oficjalne spotkania i wszystkie zakończone zwycięstwem. Co więcej, każdy w każdym z tych spotkań, żółto-niebiescy rozkładali ekipę z Koszalina na łopatki. Nie można lekceważyć ekipy z Koszalina, mimo że w minionym sezonie wygrywaliśmy 10 i 17 punktami, to w grudniu już było znacznie trudniej. Do Gorzowa przyjechała Gwardia, która w przerwie między sezonami wzmocniła się kilkoma nazwiskami z PGNIG Superligi. Udało się zwyciężyć (27:19), ale kluczową postacią był Cezary Marciniak, który miał wtedy swój dzień. Na tym turnieju z pewnością Gwardziści będą chcieli się odkuć” i udowodnić Stali Gorzów, że nie są wcale gorsi od naszej ekipy. Czy tym razem im się uda? Przekonamy się w weekend.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje siódme miejsce. Na koncie mają 13 oczek, notując przy tym 4 zwycięstwa i 5 porażek. Raz walczyli w dogrywce, w której musieli uznać wyższość rywali. Dla porównania Gorzowianie mając pięć oczek więcej, znajdują się dwie pozycję wyżej w ligowej tabeli.

Oprócz ekipy z Koszalina w Gorzowie zagościmy w Gorzowie Wielkopolskim Energę MKS Kalisz oraz UM AZS Zieloną-Górę. O tych drużynach będziemy pisać w osobnych tekstach. Śledźcie nas, a będziecie na bieżąco.

 

Turniej Stal Gorzów Handball Cup  2019 współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 

 

Udostępnij